Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

За участі фахівців відділу нагляду в металургії та машинобудуванні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області відбулася нарада з питань профілактики виробничого травматизму з керівництвом та працівниками ПрАТ «Євраз ДМЗ».

Також, на виконання заходів, запропонованих комісією зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, щодо усунення причин настання нещасного випадку, який стався 22 червня 2016 року, електротехнічному персоналу підприємства проводиться позачергова перевірка знань з питань охорони праці. 


Під час наради начальник відділу нагляду в металургії Ольга Бондаренко довела до відома присутніх, що за 7 місяців на підприємствах металургійної та машинобудівної галузі допущено зростання рівня загального травматизму. Травмовано 63 працівники (проти 36 за 7 місяців 2015 року), з них 23 з тяжким наслідком (проти 14), зі смертельним наслідком 1 (проти2). Аналіз травматизму показує, що допущено зростання рівня виробничого травматизму за видами подій:

  • дія підвищених температур (крім пожеж) – 7 нещасних випадків проти 0 за аналогічний період минулого року;
  • падіння потерпілого з висоти – 7 нещасних випадків проти 2 за аналогічний період минулого року.

Було зазначено, що нещасні випадки стались внаслідок грубих порушень вимог безпеки, як працюючими так і посадовими особами, насамперед:

  • при кантуванні ковша із залишками розплавленого металу, який був раніше залитий водою для швидкого охолодження, стався викид розплавленого металу, частина якого потрапила в кабіну крану, внаслідок чого машиніст крану отримав тяжкі опіки і помер у лікарні;
  • при виконанні ремонтних робіт біля струмоведучих частин обладнання, яке знаходилось під напругою і не було огороджене, виникла електрична дуга, внаслідок чого загорівся спецодяг двох електромонтерів і вони отримали тяжкі опіки.
  • для нанесення маркування на трубопроводи на висоті 2,2 м, начальник станції направив апаратницю 1947 року народження (68 років), при цьому медичним висновком не було підтверджено можливість виконання нею робіт на висоті. При підйомі на місце роботи апаратниця втратила рівновагу і впала з висоти 2,2 м, отримавши переломи кісток тазу.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області занепокоєні зростанням рівня виробничого травматизму та нагадують керівникам та працівникам усіх підприємств про необхідність дотримання встановлених вимог промислової безпеки та охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров'я в процесі виробничої діяльності.

Довідка:
З метою попередження випадків виробничого травматизму при виконанні робіт, Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області впродовж першої декади серпня були направлені інформаційні листи керівникам підприємств області з вимогами:

  • посилити вимогливість до посадових осіб підприємства в частині забезпечення належного контролю за технічним станом машин, механізмів, устаткування, за організацією виконання робіт на робочих місцях, дотриманням працюючими вимог безпеки, в тому числі використанням виданого спецодягу;
  • заборонити допуск працівників до виконання робіт, де є потреба у професійному доборі (згідно Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 р. № 263/121, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 січня 1995 р. за N 18/554), якщо медичним висновком не підтверджено можливість виконання працівником вказаних робіт;
  • провести, службою охорони праці спільно з фахівцями структурних підрозділів, цільові перевірки інструкцій з охорони праці, в частині наявності в розділі «Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях» відомостей про ознаки можливих аварійних ситуацій і відомостей про засоби та дії, спрямовані на запобігання можливим аваріям, у разі виявлення порушень організувати перегляд інструкцій з охорони праці.


Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області

 


18.08.2016 |

Повернутись назад