Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Ртуть — рідкий, блискучий метал. Випаровується ртуть при кімнатній температурі, причому зі збільшенням поверхні випаровування вміст парів ртуті в повітрі зростає. Особливо інтенсивно йде випаровування при розбризкуванні її на дрібні краплі, які в сумі дають велику площу поверхні. Особливо небезпечною є сорбція ртуті пористими матеріалами, з яких у подальшому вона може тривалий час випаровуватися.

 

 


Ртуть знаходить застосування у виробництві термометрів, барометрів, ареометрів. Вона широко використовується в лабораторній справі, також у ртутних насосах при викачуванні повітря з балонів ламп розжарювання, рентгенівських трубок.  Для  боротьби зі шкідниками (протруювання насіння) знаходять застосування органічні сполуки ртуті.

Ртуть проникає в організм через дихальні шляхи у вигляді парів або пилу, рідше через шкіру. Депонується ртуть в печінці, нирках, селезінці, звідки вона потрапляє знову в струм крові. Виділення ртуті відбувається через нирки, шлунково-кишковий тракт, залозами (слинними, молочними, потовими).

Детальніше


18.08.2016 |

Повернутись назад