Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

До речовин, що викликають подразнення шкіри, слід віднести мінеральні кислоти і луги.

З кислот найбільшу подразнюючу дію має сірчана кислота (Н2NО4), меншу - азотна (НNO3) і соляна (НСL). Чим більш концентрована кислота, тим сильніше її ефект. Кислоти викликають різного ступеня вираженості пошкодження шкірного покриву в місцях їх попадання, починаючи від дерматитів і кінчаючи опіками, нерідко важкими. При систематичному попаданні кислоти шкірний покрив стає сухим, розвивається гіперкератоз.

 


Профілактика. Для попередження такого ушкодження шкіру перед роботою змащують захисними кремами, мазями, пастами, а після роботи  кислоту, що потрапила на шкіру, ватним тампоном або ганчіркою видаляють, а шкіру обмивають водою. Робота повинна проводитися в гумових або хлорвінілових рукавичках, в захисному спецодязі.

Їдкі луги - їдкий натрій (NaOH) і їдкий калій (КОН) широко застосовуються у виробництві. Діють вони на шкіру припікаючим чином, спочатку утворюється струп, під яким луг проникає вглиб тканини. В залежності від концентрації опіки можуть бути всіх ступенів. При тривалій роботі можливе утворення дерматитів, розм'якшення і відторгнення рогового шару з подальшим розвитком тріщин сухості шкіри.

Профілактика уражень шкірного покриву, крім заходів індивідуального захисту, полягає в механізації та герметизації виробничого процесу.

Аналогічно дії їдких лугів діє і сода (Nа2СОз), але значно менш різко. Застосовується вона в миловарінні, виробництві скла, пральних порошків, лакофарбній, металообробній (охолоджувальні суміші), текстильній, паперовій та інших галузях промисловості.

Детальніше


10.08.2016 |

Повернутись назад