Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Отрутами або токсичними речовинами називаються речовини, які, потрапляючи в організм навіть у невеликих кількостях, можуть чинити на нього шкідливий вплив. Їх шкідлива дія обумовлюється тим, що вони, вступаючи у взаємодію з клітинами і тканинами організму, порушують їх хімічну структуру або фізіологічні функції. Великі концентрації короткочасної дії, або невеликі, але тривалої дії, можуть призвести до стійких або тимчасових патологічних станів організму.

 


Промислові отрути використовуються у вигляді сировини (наприклад, сірковуглець у віскозній промисловості для отримання ксантагената целюлози, хлор — для виготовлення хлорного вапна) або як допоміжний матеріал (наприклад, бензол застосовується як розчинник). В деяких випадках вони є побічними продуктами, що утворюються при технологічних процесах (наприклад, окис цинку при литті латуні).

Шляхи проникнення отрут в організм  переважно через органи дихання, шкіру, органи травлення. Знання шляхів проникнення отрут в організм має велике гігієнічне значення, так як це дає можливість правильно вирішувати питання профілактики отруєння.

Детальніше


22.07.2016 |

Повернутись назад