Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Чергове виїзне засідання Ради фахівців служб охорони праці підприємств металургійної галузі при Головному управлінні Держпраці у Дніпропетровській області за участі представників Головного управління, серед яких: начальник відділу нагляду в металургії та машинобудуванні - Ольга Бондаренко, заступник начальника відділу нагляду в металургії та машинобудуванні - Анатолій Репан та члени Ради фахівців - керівники служб охорони праці металургійних підприємств Дніпропетровської області відбулося 19 липня 2016 року на території ПАТ «Дніпрометиз» у місті Дніпро.

 


На розгляд Ради винесені питання:

  • про аналіз виробничого травматизму за І півріччя 2016 року на підприємствах металургійної галузі;
  • положення про взаємодію з підрядними організаціями;
  • про використання відеоматеріалів під час проведення інструктажів.

Про стан виробничого травматизму доповів заступник начальника відділу нагляду в металургії та машинобудуванні - Анатолій Репан. Він зазначив, що на підприємствах підконтрольних ГУ Держпраці спостерігається ріст виробничого травматизму на 17% (за 1 півріччя 2016 року сталися 370 нещасних випадків, а за аналогічний період 2015 року - 307), проте рівень смертельного травматизму знизився на 20% (за 1 півріччя 2016 року загинули 16 осіб проти 20 за аналогічний період 2016 року). На піднаглядових підприємствах металургійної галузі травмовано 43 працівники (проти 23 у першому півріччі 2015 року), з них 13 з тяжким наслідком (проти 5), зі смертельним наслідком 0 (проти 1). Стався один груповий нещасний випадок.

Аналіз обставин нещасних випадків свідчить про те, що організаційні причини травмування складають майже 70% від загальної кількості випадків, серед них порушення трудової і виробничої дисципліни, недоліки під час навчання безпечним прийомам праці тощо.

Тому запропоновано під час проведення інструктажів з безпеки праці використовувати відеоматеріали, де на живих прикладах показано до яких наслідків може привести невиконання правил безпеки праці. Досвідом використання таких матеріалів поділився начальник служби охорони праці ПАТ «Дніпрометиз» Анатолій Тертишний. Він розповів, як змінюється ставлення до власної безпеки працівників, коли вони розуміють, які можуть бути наслідки не тільки для потерпілого, але й для всіх членів його сім’ї.

Про Положення про взаємодію з підрядними організаціями, яке впроваджене на підприємстві ПАО «Інтерпайп НМТЗ» розповів начальник відділу охорони праці Володимир Моісеєнко. Він акцентував увагу на відповідальності за порушення правил безпеки праці яку несуть не тільки працівники підприємства, а й представники підрядних організацій.

Під час дискусії присутні поділились своїм досвідом взаємодії з підрядними організаціями та як працює система охорони праці на їхніх підприємствах.

Можна відмітити змістовність та користь проведеного заходу для покращення обізнаності керівників служб охорони праці підприємств галузі з питань охорони праці.

 

 

 

 

 

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області
 


20.07.2016 |

Повернутись назад