Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області під час проведення превентивних заходів з метою підвищення безпеки користувачів та надійності експлуатації атракціонної техніки підвищеної небезпеки, виявлялися випадки недотримання її власниками вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.

 

 


В даний час одним із основних питань створення умов безпечної життєдіяльності населення залишається надійність і безпечність експлуатації атракціонної техніки підвищеної небезпеки. Одночасно з експлуатацією атракціонної техніки підвищеної небезпеки на територіях парків та інших місць громадського відпочинку все частіше у вигляді розваг відпочиваючим пропонується катання на різного роду механічних та електричних засобах пересування, а саме мопедах, квадроциклах та інше.

Так, 08.06.2016 року  на території КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби» в м. Дніпропетровську під час катання на квадроциклі була травмована малолітня дитина. Використання на території парків та місць відпочинку громадян даного виду розваг створює певну загрозу для відпочиваючих мешканців міста, які можуть знаходитись поблизу.

Відповідно до статей 29, 30 Закону України «Про місцеве самоврядування» до повноважень органів місцевого самоврядування входить управління майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням  інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах.

Тому керуючись ст. 33 Закону України «Про охорону праці» та з метою недопущення виникнення нещасних випадків травмування громадян під час відпочинку фахівці Головного управління звернулись до голів рад міст Дніпро, Кам`янське , Нікополь, Павлоград, Тернівка, Новомосковськ з пропозицією вжити всіх заходів щодо недопущення до експлуатації атракціонної техніки підвищеної небезпеки, яка не відповідає вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та суб’єктів господарювання і власників різного роду механічних та електричних засобів пересування, а саме мопедів, квадроциклів та іншої техніки, які не мають відповідних документів на її експлуатацію та поінформувати Головне управління про вжиті заходи.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


15.07.2016 |

Повернутись назад