Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Марганець дуже твердий і крихкий метал.

У природі зустрічається у вигляді оксидів, рідше в поєднанні з сіркою (MnS) і кремнієм (MnSiO3). У вигляді чистого металу він застосовується для отримання деяких феросплавів, високомарганцевистих сталей та ін. Феромарганець використовується у виробництві електродів і флюсів для електрозварювання. Небезпека отруєння марганцем та його сполуками виникає при видобутку марганцевих руд, при помелі в млинах, при транспортуванні, при застосуванні електродів для зварювання.


Марганець надходить в організм через дихальні шляхи у вигляді пилу або пари. Отруйна дія марганцю проявляється з боку центральної нервової системи. Також при вдиханні пилу можливий розвиток пневмонії. Початкові явища спостерігаються при стажі роботи від декількох місяців до декількох років.

При вдиханні парів  у працівників спочатку спостерігаються загальні явища: швидка стомлюваність, млявість, головні болі, схильність до непритомних станів, сильний нічний піт, апатія, дратівливість, мінливість настроїв, сонливість, судоми литкових м'язів, набряк ніг, розпушення ясен, вазомоторні розлади. Прогресування отруєння супроводжується розладом центральної нервової системи з руховими розладами — тремтіння голови, тулуба. Хода хворих нагадує півнячу. Виражена форма дуже нагадує синдром паркінсонізму. У робочих марганцевих рудників спостерігаються дерматити, хронічні екземи, марганцева пневмонія.

Детальніше


14.07.2016 |

Повернутись назад