Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Поліграфічне виробництво - галузь промисловості, що виготовляє різні види друкованої продукції (книги, журнали, газети, репродукції та ін).

На підприємствах поліграфічної промисловості при виконанні майже всіх технологічних операцій можуть виявлятися ті або інші  небезпечні і шкідливі виробничі фактори. Набірне виробництво, де використовується друкарський сплав, що містить свинець, сурму і олово, відноситься до шкідливих виробництв.

 


Основне джерело забруднення повітряного середовища пилом, що містить свинець, — це забрудненість набірних кас, столів, підлоги. Багато пилу збирається на поверхнях набірних меблів і підлоги. Дослідження забрудненості повітряного середовища у відділеннях машинного набору показують, що значна кількість пилу  утворюється при калібруванні і різанні рядків, чищенню набірних форм, машин тощо.

Повітря в набірних цехах значно забруднюється при змиві фарби з набірних форм гасом, уайт-спіритом і іншими органічними розчинниками.

При нанесенні гальванопокриття, а також при виготовленні гартових, гумових і пластмасових стереотипів робітники працюють в умовах підвищеної вологості повітря, що містить пари спирту, бензину, лугів, соляної, азотної, сірчаної і оцтової кислот, хромових з'єднань, лаків.

При   виконанні  копіювальних, травильних, обробних, друкарських робіт робітники можуть піддаватися дії отруйних і агресивних речовин — гидрохинону, гіпосульфіту натрію і калію, азотної, сірчаної, оцтової, фосфорної і соляної кислот, броміду калію, хлориду амонію, хлорного заліза, бензину, гасу, ацетону, диетилбензолу, дибутилфталату.

Детальніше
 


07.06.2016 |

Повернутись назад