Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У хімічному виробництві технологічним процесом управляють апаратники та оператори. З гігієнічної та психофізіологічної точок зору діяльність апаратника пов'язана з контактом із токсичними речовинами (безпосереднє обслуговування апаратів та комунікацій) і виконанням різних за важкістю робіт.

 

  


Праця апаратника супроводжується фізичним напруженням, можливістю забруднення відкритих ділянок тіла та спецодягу токсичними речовинами, впливом на організм несприятливого мікроклімату (більшість хіміко-технологічних процесів екзотермічні, тобто здійснюються з утворенням тепла), часто в поєднанні з високим рівнем низькочастотного шуму (90-100 дБА).

Провідним шкідливим фактором виробничого середовища є хімічний - забруднення токсичними речовинами повітря робочої зони, одягу і шкіряного покрову робітників, а також стін, підлоги та поверхонь обладнання. Виділення шкідливих речовин на всіх етапах технологічного процесу обумовлено використанням недосконалого і малогерметичного устаткування, а також наявністю операцій, під час яких порушується герметичність апаратів та комунікацій (відбір проб, зливання та завантаження продуктів, ремонтні роботи та ін.).

Типові форми як гострих, так і хронічних інтоксикацій,  які характерні для дії високих концентрацій шкідливих речовин у повітрі робочої зони, стали реєструватисяна цей час рідше. Випадки гострих отруєнь виникають, як правило, в аварійних ситуаці.

Детальніше


03.06.2016 |

Повернутись назад