Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Будівництво автомобільної дороги - це комплекс технологічних, інфраструктурних та управлінських процесів по спорудженню автомобільної дороги. Відбуваються вони у кілька етапів:
1) підготовчий - видалення ґрунту і вирубка дерев і чагарників у зоні будівництва;
2) зведення земляного полотна - підготовка дорожньої основи, зведення насипу, ущільнення ґрунту і зміцнення укосів;
3) укладання асфальту. 


Для проведення робіт використовуються п'ять  груп будівельно-дорожніх машини - для будівництва земляного полотна; для будівництва дорожнього  покриття; для будівництва водопропускних споруд (труб, мостів і ін.) та зміцнення укосів; для видобутку і приготування дорожньо-будівельних матеріалів; технологічний транспорт.
Ремонт автодоріг включає  наступні виробничі операції - розбирання та обрубування країв дорожнього полотна; очищення дороги від бруду і пилу; обмазка бітумом; укладання і вирівнювання асфальту.

Комплекс машин для утримання та ремонту автомобільних доріг складаються також з п'яти основних груп машин - для літнього та зимового утримання; для маркування проїжджої частини, утримання обстановки шляху, озеленення, благоустрою; для ремонту земляного полотна, споруд, водовідведення та смуги відведення; для ремонту і відновлення дорожніх покриттів; для ремонту і утримання штучних споруд.

Основними є бульдозери, екскаватори, скрепери, грейдери, самоскиди, автогудронатори, асфальтоукладальники, самохідні катки. Всі вищезазначені машини є джерелами шкідливих факторів, під вплив яких потрапляють водії при виконанні своїх функціональних обов’язків. Так, основними забруднюючими речовинами при експлуатації вказаних машин є вихлопні гази; нафтопродукти при їх випаровуванні; пил; продукти стирання шин, гальмівних колодок і дисків зчеплення, асфальтових (і бетонних) покриттів. Крім того, вони є основними джерелами акустичного впливу (джерела шуму - двигун, система вихлопу, виконавчі органи, органи руху) та вібрації.

Детальніше


31.05.2016 |

Повернутись назад