Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

26-27 травня 2016 року за участі фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відбувся семінар-навчання керівників підприємств хлібопекарської, переробної та елеваторної промисловості Дніпропетровської області.

Необхідно зазначити, що це єдиний захід в Україні такого масштабу. На семінарі були присутні близько 70 керівників підприємств області.

 


Перший блок питань семінару був присвячений охороні праці, і як зазначив Анатолій Тельних – голова Всеукраїнської профспілки працівників харчової, переробної промисловості та суміжних галузей, в хлібопекарській галузі майже відсутній виробничий травматизм адже підприємства галузі все більше звертають увагу на необхідність весь час забезпечувати захист людей, які працюють на виробництві та переходять на Європейський рівень охорони праці.

Про створення ГУ Держпраці та його діяльність розповів начальник Головного управління Владислав Снісар. Доповів про стан охорони та оплати праці на підприємствах області. Наголосив на необхідності неухильного дотримання правил охорони праці, законодавства про працю.

Більш детально про дотримання законодавства про працю, вимог щодо оплати праці найманим працівникам, роль колективного договору доповів начальник управління з питань праці Андрій Толстогузов.

Досвідом по створенню системи охорони праці на ПрАТ «Дніпропетровський олійноектраційний завод» поділилась у своїй презентації Ольга Шевчук – заступник директора по безпеці персоналу компанії «Бунге-Україна». Вона зазначила, що компанія продовжує розвиватися в напрямку безпеки праці.

Про правила охорони праці в енергетиці, будівництві з наведенням наглядних прикладів розповів начальник відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об`єктами котлонагляду та підйомними спорудами Андрій Воловицький. Він звернув увагу присутніх, що основною проблемою при роботі по договору підряду є відсутність матеріального відшкодування при нещасному випадку.

Начальник відділу нагляду у газовому комплексі Захар Мацук доповів про аварійність при використанні газу. Окремо звернув увагу на газ у побуті, зазначив, що в основному аварії виникають через людський фактор. Треба неухильно виконувати правила користування газом в побуті для збереження здоров’я і життя.

Також присутніх цікавили причини процесу загоряння сушарок при сушінні зерна, Захар Мацук розповів як уникнути загоряння, він зазначив, що не можна відступати від регламенту прописаному в інструкції по експлуатації.

Присутні охоче ставили питання усім доповідачам та отримували відповіді на свої запитання. Можна відмітити змістовність та користь даного семінару для покращення обізнаності керівників підприємств галузі з питань охорни праці, законодавства про працю та ін.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області
 


27.05.2016 |

Повернутись назад