Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З метою вшанування, збереження, популяризації українських цінностей та народних традицій і символіки, вираження своєї національної та громадянської позиції, культурної освіченості і духовної свідомості, єднання українців та з нагоди святкування 19 травня 2016 року Дня вишиванки працівники Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області долучитися до святкування національного свята.

 

 


Зокрема, 19 травня працівники Головного управління прийшли на роботу в національному одязі та провели зібрання колективу де ознайомилися з історією свята.

Довідка:
За традицією, в третій четвер травня українці відзначають День вишиванки – символу, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають. Свято зародилося у 2006 році і починалося з ініціативи кількох

студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Студенти привезли із собою сорочки, вишиті характерним лише для їхньої місцевості орнаментом (характер орнаментальних мотивів визначають різноманітні вишивальні шви, так називані «техніки», яких в Україні наразі відомо близько ста). Одягнув вишиванку, студенти таким чином вирішили самоідентифікувати себе українцями. Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, – бути оберегом, а вишиванка – це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й генетичний код українців.

 

Вишиванка – новітня назва народної (української й білоруської) сорочки, прикрашеної орнаментованою вишивкою. Важлива складова українського народного вбрання. Поділяється на жіночі й чоловікі сорочки. Має спільне походження з вишитими сорочками слов'янських, балтійських тагерманських народів Східної та Центральної Європи. Від часів середньовіччя традиційно носилася селянами як повсякденний або святковий одяг; рідше —міщанами, шляхтою і духовенством як спідня білизна або хатній одяг. З ХХ століття стала елементом міської культури: носиться окремо, разом з костюмом, як святковий, патріотичний та культовий одяг. Традиційна вишивка сорочок має оберегове значення й різниться залежно від регіону. Більшість орнаментальних мотивів були розроблені в XIX столітті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області
 


20.05.2016 |

Повернутись назад