Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Корінне поліпшення умов праці шахтарів нині набуло загально – державного значення. Відповідні заходи передбачені “Програмою реструктуризації вугільної галузі України”, що здійснюється згідно із Постановою Кабінету Міністрів України № 280 від 28.03.1997р. “Про хід структурної перебудови вугільної промисловості”, Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Оздоровлення умов праці шахтарів пов'язано в першу чергу зі створенням комплексно-механізованих лав, впровадженням новітніх технологій видобутку вугілля, повною механізацією виробничих процесів, у тому числі кріпильних робіт на основі нової техніки. 


З огляду на те, що вугільна промисловість має свої специфічні особливості, а вугілля є одним з основних джерел палива й енергії для народного господарства, гігієна праці у вугільній промисловості набуває особливого значення.

Праця шахтарів супроводжується великим ризиком і характеризується низкою особливостей. Оскільки зсуви порід і обвали лишаються частим явищем, відбивання, відкачування, транспортування руди по штреках і штольнях, а також кріпильні роботи пов'язані з небезпекою для здоров'я. Основними виробничими шкідливостями, які характеризують умови праці шахтарів, є несприятливі метеорологічні умови, пил і токсичні гази, шум і вібрація, недостатнє освітлення.

Детальніше тут
 


15.04.2016 |

Повернутись назад