Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Бетон - це однорідна густа маса, складена з цементу, піску, заповнювача з кристалічних гірських порід (гравій, галька), і води; ця суміш поступово твердне і перетворюється в штучний камінь. Бетоняр - це фахівець, який проводить роботи з бетонування монолітних і збірних конструкцій при зведенні цивільних, промислових, сільськогосподарських будівель, гідротехнічних і дорожніх споруд; робить стінові панелі, плити, покриття, балкона, сходові марші, та ін.

 


Професія бетоняра - одна з основних в будівництві. Кваліфікується за 1-5 розрядами - робочі 1-3 розрядів виконують підсобні та найпростіші роботи з виготовлення бетонної суміші й укладання її у конструкції, розбирання бетонних та залізобетонних конструкцій з допомогою ручних інструментів; робочі 4-5 розрядів виконують бетонування складних конструкцій - укладають бетонну суміш в тонкостінні конструкції куполів, склепінь, резервуарів, бункерів, АЕС і т. п.; найбільш відповідальні операції (укладання та ущільнення бетону) виконуються механізованим способом за допомогою бетоноукладачів та вібраторів різних типів (глибинних, поверхневих, зовнішніх).

В процесі роботи бетоняр здійснює постійний контроль кількості і якості бетонної суміші (визначає кількість бетонної суміші, яку можна подавати з допомогою машини, вантажопідйомника або вручну; встановлює відповідність суміші типу виготовленої конструкції; оцінює готовність бетонної суміші). Працює бетоняр або в приміщенні  або на відкритому повітрі, у складі бригади, в будь-яких погодних і кліматичних умовах.

Під час виконання функціональних обов’язків на працівника  діє ряд шкідливих фізичних виробничих факторів - сонячна радіація; підвищена або знижена температура повітря робочої зони, вологість повітря,  рухомість повітря; відсутність або недостатність природного світла; недостатня освітленість робочої зони.

Детальніше тут
 


12.04.2016 |

Повернутись назад