Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

26 вересня відбулося виїзне засідання конференції на базі філії УМГ “Прикарпаттрансгаз”, де учасники заходу ознайомилися з системою управління охороною праці підприємства. На засіданні обговорено шляхи вдосконалення форм і методів державного нагляду в сучасних умовах, новий порядок здійснення зупинок об'єктів і заборони виконання робіт відповідно до Закону України «Про основні принципи державного нагляду у сфері господарської діяльності», який вступив в дію з 1 липня 2013 року.


Наголошено, що нині всього лише 10% піднаглядних підприємств від загальної кількості належать до високого ступеня ризику, третина — до середнього, а решта — до незначного ступеня ризику.

Відтак, Держгірпромнаглядом зменшено й кількість обов'язкових планових перевірок, які здійснюються на основі аналізу таких даних про підприємство як ступінь ризику, до якого належить підприємство; небезпека і складність робіт; стан охорони праці; технічна безпека обладнання; рівень травматизму. І це лише частина заходів, які цьогоріч здійснила Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки для зменшення адміністративного тиску на роботодавців та покращення ефективності наглядової діяльності. Загалом у 2013 році заплановано переглянути 136 нормативно-правових актів з охорони праці.

Під час конференції заслухано доповіді про проблеми державного нагляду у вугільній, гірничорудній промисловості та за охороною надр, нафтогазового комплексу та хімічної промисловості, підвищення безпечної експлуатації теплових електростанцій. Досвідом роботи з управління ризиками виробничих процесів поділилися директор з охорони праці і навколишнього середовища ПАТ “Північний ГЗК” та керівник Департаменту з охорони праці Донецької паливно-енергетичної компанії (ДПЕК).

Пропозиції щодо підвищення безпеки і ефективності ведення гірничих робіт із запровадженням геофізичних методів надав представник інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи Національної академії наук України.

Детальні доповіді також були присвячені актуальним питанням розвитку експертно-технічної діяльності, підвищенню якості експертних висновків та аналізу ринку експертних послуг.

На конференції продовжено практику знайомства із досвідом роботи наглядових органів зарубіжних країн. Зокрема, колеги із Окружного інспекторату праці Любліна (Республіка Польща) розповіли про перетворення, які здійснила їхня країна на шляху до Євросоюзу: гармонізацію польського законодавства до норм ЄС та впровадження ринкового нагляду. Було цікаво почути з перших вуст про те, що навчання інспекторів з питань ринкового нагляду розпочато ще за кілька років до вступу Польщі в Євросоюз, відтак, процедури застосування ринкового нагляду згодом не викликали жодних проблем у роботі.

Всі пропозиції і зауваження, висловлені учасниками конференції у вигляді рекомендацій та пропозицій, враховані у підсумковому рішенні конференції та використані для подальшого поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці у нашій державі.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


27.09.2013 |

Повернутись назад