Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На розширеній нараді відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську з керівниками служб охорони праці підприємств Дніпропетровської області за участі фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, в приміщенні Виконавчого комітету Красногвардійської районної ради обговорили стан виробничого травматизму та профзахворювань у 2015 році на підприємствах, установах та організаціях міста Дніпропетровська, Дніпропетровського та Солонянського районів.


З доповідями виступили: начальник відділу профілактики виробничого травматизму-страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції ФССНВУ у м. Дніпропетровськ Володимир Калашніков, начальник відділу нагляду в соціально-культурній сфері ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Анатолій Андріуца, головний технічний інспектор праці Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Петро Довганенко.

Аналіз стану нещасних випадків свідчить, що в 2015 році спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Кількість випадків знизилась зі 152 у 2014 році до 102 у 2015, майже на 33%.

По районах м. Дніпропетровська, Дніпропетровському та Солонянському рівень виробничого травматизму за 2015 рік знизився майже на 36% (103 травмованих осіб проти 160), смертельного на 6% (16 осіб проти 17) в порівнянні з 2014 роком.

Зниження виробничого травматизму спостерігається у таких галузях виробництва як металургія, енергетика та соціально-культурна сфера. Це відбувається і через те, що знижається потужність виробництв, деякі підприємства закриваються, так у Дніпропетровській області практично перестали працювати 2 шинних заводи, Завод пресів, Придніпровський ремонтно-механічний завод. Скоротив значну кількість робочих місць Південний машинобудівний завод. За даними статистики в області кількість працюючих скоротилась майже на 60000 осіб.

Зменшення кількості потерпілих спостерігається на наступних підприємствах: ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова.» (0 проти 5), ПАТ КБ «Приватбанк» (3 проти 5), ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського» (5 проти 10).

Проте залишаються підприємства зі зростанням кількості нещасних випадків у 2015 році: ПАТ «Гарант Метиз Інвест» (сталося 3 нещасні випадки проти 0), ГУ МВС України у Дніпропетровській області (5 проти 2, в т.ч. 1 смертельно), КЗ «Дніпропетровська Станція Швидкої Медичної Допомоги» ДОР» (3 проти 2), ВСП «Локомотивне Депо Нижньодніпровськ-вузол», ДП «Придніпровська Залізниця» (2 проти 0).

Зазначено, що у порівнянні з 2014 роком, кількість професійних захворювань знизилась на 73%. Найбільш поширеними серед профзахворювань є впливи вібрації – 2 випадки або 50% та інші хвороби (інтерстиціальна легенева хвороба, не уточнена та інші уточнені полі- невропатії) – 2 випадки (50%).

Виступили керівники служб охорони праці підприємств ВСП «Локомотивне Депо Нижньодніпровськ-вузол», ПАТ «Гарант Метиз Інвест», ДТЕК «Дніпрообленерго» з інформацією про випадки виробничого травматизму, що мали місце бути, проведені розслідування, а також заходи профілактики виробничого травматизму.

По закінчені наради фахівці Відділу нагляду у соціально-культурній сфері ГУ Держпраці, начальник відділу Анатолій Андріуца та головний державний інспектор відділу Ольга Ящук провели додаткову бесіду з представниками підприємств області щодо стану виробничого травматизму, надали пропозиції для профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань. Також було акцентовано увагу на застосуванні у 2016 році нових дієвих загальних заходів з попередження виробничого травматизму (проведення спільних нарад, застосування новітніх систем управління на прикладі стандарту OHSAS 18001).

  

 

 

 

 

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області

 


25.03.2016 |

Повернутись назад