Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега 25 лютого 2016 року з робочим візитом перебував у Дніпропетровській області.

Метою поїздки стала участь Голови Служби у засіданні розширеної колегії за підсумками роботи Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за 2015 рік, а також моніторинг систем управління охороною праці в гірничодобувній та металургійній галузях Криворізького залізорудного басейну.

 


Робоча поїздка розпочалася зі зустрічі очільника Служби з колективами Головного Управління Держпраці у Дніпропетровській області, ДП «Криворізький експертно-технічний центр Держпраці», ДП «Придніпровський експертно-технічний центр Держпраці» та ДП «Центр сертифікації контролю якості будівництва об’єктів нафтогазового комплексу».

В своєму зверненні Голова Держпраці наголосив, що Служба не є каральним органом. Головний акцент у її діяльності – це проведення превентивної роботи, здійснюючи роз’яснювальну та аудиторську функції, у тому числі, надання кваліфікованої методичної допомоги з питань праці суб’єктам господарювання та громадянам.

«Заради цього ми повинні об’єднатися і активно працювати, оскільки мета у нас одна – сприяти запобіганню нещасним випадкам на виробництві та захист трудових інтересів працівників», – підкреслив Роман Чернега.

Крім того, особливу увагу Голова Держпраці звернув на захист трудових прав демобілізованих учасників АТО.

В ході Колегії зі своїми звітами виступили керівники відділів Головного управління, надали повний аналіз виконаної у минулому році роботи, зупинились на проблемних питаннях та пропонували конкретні кроки їх вирішення. Детально окреслили пріоритетні напрямки роботи на поточний 2016 рік серед яких вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони та гігієни праці, зайнятість населення, легалізація трудових відносин, оплата праці, загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

У рамках робочого візиту Голова Держпраці та керівництво Управління відвідали виробничі об’єкти та познайомилися з особливостями роботи найпотужніших підприємств Криворіжжя.

Зокрема, на ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» стали спостерігачами процесу проведення масового вибуху у Ганнівському кар’єрі комбінату, разом з тим познайомились з технологією ведення вибухових робіт при видобутку залізної руди відкритим способом.

На ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» познайомились з повним циклом металургійного виробництва: технологією виготовлення чавуну в доменній печі, роботою машини неприливного лиття сталі (заготовок), а також відвідали цех сортувального прокату де спостерігали процес виготовлення сталевої катанки.
Голова Служби мав нагоду поспілкуватися безпосередньо з генеральними директорами обох підприємств. В формі конструктивної бесіди обговорювались актуальні питання співпраці.

«Держпраці відкрита структура. Головним пріоритетом для нас є робота у форматі сервісної служби.  Сьогодні ми робимо все для того, щоб реалізовувати заходи, які були б спрямовані на  попередження виникнення нещасних випадків на підприємствах, а також  популяризації безпечних і здорових умов праці», – резюмував Роман Чернега.


26.02.2016 |

Повернутись назад