Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З наступом холодної пори року зростає вірогідність виникнення нещасних випадків при використанні газу в побуті. Абонентами природнього газу, в порушення «Типової інструкції по безпечному користуванню побутовими газовими приладами і апаратами», використовуються побутові газові прилади для опалення приміщень.

Наприклад, за 2015 рік на території Дніпропетровської області з вищевказаних причин сталось 3 нещасні випадки, при яких постраждало 5 осіб (усі смертельно).


З метою підвищення рівня безпеки та запобігання нещасних випадків при використанні газу в побуті, Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області попереджує, що неправильна експлуатація газових приладів і поганий догляд за ними може привести не тільки до вибухів і пожеж, але й до смертельних отруєнь чадним газом.

Абоненти повинні пам’ятати, що газові плити призначені тільки для приготування їжі, а не для опалення приміщень. Не отруюйте себе і своїх близьких, використовуючи для обігріву квартир газові плити.

Також не опалюйте приміщення за допомогою саморобних газових пристроїв, не ремонтуйте самовільно газові прилади і апарати – це може привести до нещасних випадків.

Для попередження нещасних випадків при використанні газу в побуті Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області нагадує мешканцям регіону про неухильне дотримання основних правил безпеки при використанні газових приладів.

Ці правила такі:

-    перевірте наявність тяги. При відсутності або слабкій тязі не користуйтеся газовими приладами – це смертельно небезпечно! Подальше користування газом можливе тільки після перевірки й очистці вентиляційних каналів відповідними службами;
-    не користуйтесь опалювальними газовими приладами у сильний вітер;
-    не дозволяється встановлювати примусову витяжну вентиляцію в приміщеннях де є газові прилади з відведенням продуктів згорання у димар;
-    не користуйтесь газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
-    не залишайте без нагляду увімкнені газові прилади;
-    не використовуйте приміщення, в яких встановлені газові прилади, для сну і відпочинку;
-    категорично забороняється використовувати газову плиту для обігрів приміщення;
-    забезпечуйте надійну вентиляцію приміщення: не зачиняйте входи і решітки вентиляційних каналів, забезпечуйте постійне і надійне провітрювання приміщень, де встановлені газові прилади;
-    кожен раз обов’язково перекривайте крани і вентилі газового обладнання після закінчення їх роботи.

У випадку виникнення запаху газу, негайно припиніть використання газових приладів, перекрийте усі їх крани і вентилі, відкрийте вікна для провітрювання приміщення і викликайте аварійну газову службу за телефоном 104.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


04.01.2016 |

Повернутись назад