Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

29 грудня 2015 року стало відправною крапкою задіяння нових форм громадського контролю за безпекою виробництва, співпраці служб охорони праці провідних підприємств металургійній галузі Дніпропетровської області у колегіальному вирішенні поточних питань з охорони праці та промислової безпеки.

 

 


Саме сьогодні 14-ма керівниками служб охорони праці провідних металургійних підприємств була створена галузева Громадська рада, діяльність якої буде спрямована на профілактику виробничого травматизму, підвищення ефективності відомчого нагляду на підприємствах, вдосконалення системи управління охороною праці та налагодження дієвого діалогу громадськості з Держпрацею.

Після обрання членів президії та голови ради учасники заслухали начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Віктора Іванко. Він розповів про реформування Державної служби України з питань праці, цілі та завдання новоутвореного Головного управління Держпраці та його територіальних органів у області. Аналізуючи стан виробничого травматизму на піднаглядових підприємствах металургійної галузі, Віктор Іванко детально зупинився на типових обставинах та причинах виникнення нещасних випадків, вжитих заходах щодо усунення виявлених порушень, звернувши особливу увагу присутніх на недопущення порушень з трудового законодавства.

Учасники Громадської ради поцікавилися повноваженнями органів державного нагляду щодо припинення робіт, ставили питання стосовно організації проведення всебічних та позапланових перевірок, перегляду правил безпеки та його механізмів. До відповідей на гострі питання долучилися також перший заступник ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Владислав Снісар, заступник відділу нагляду в металургії та машинобудуванні та підйомними спорудами  Анатолій Репан. Було прийнято колегіальне рішення ґрунтовно вивчити громадою питання щодо необхідності перегляду правил безпеки та розробити конкретні пропозиції, які спрямувати до центрального апарату Держпраці та  профільного міністерства.

Не оминули керівники служб охорони праці провідних підприємств металургійній галузі й питання професійної експертизи промислової безпеки. На запрошення Громадської ради участь у її першому засіданні також взяла директор державного підприємства «Придніпровський експертно-технічний центр Держпраці» Оксана Поволоцька. Вона не лише змістовно розповіла про існуючі послуги, які фахівці ДП «Придніпровський ЕТЦ» надають у сфері промислової безпеки, охорони праці, експертизи об'єктів підвищеної небезпеки, але й поділилася новинками, які чекатимуть на клієнтів вже відразу після нового року. Учасники Громадської ради мали нагоду отримати вичерпні відповіді на свої питання стосовно нюансів проведення експертизи, технічної діагностики, спроможності задіяти різноманітні методи.

На останок роботи першого засідання Громадської ради фахівців служб охорони праці металургійної галузі Дніпропетровщини Віктор Іванко разом із Оксаною Поволоцькою привітали присутніх із прийдешніми новорічними святами, побажавши злагоди та миру у кожній домівці,  благополуччя та здоров’я кожній родині.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


29.12.2015 |

Повернутись назад