Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Державні наглядовці Республіки Казахстан відвідали своїх колег на Дніпропетровщині з метою налагодження співпраці та обміну досвідом відповідно до підписаного 12 квітня 2013 року Плану спільних заходів на 2013-2015р.р. у рамках Угоди між Урядом Республіки Казахстан і Кабінетом Міністрів України «Про співробітництво в сфері запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків», укладеної 17 вересня 1999 року.


Делегацію Комітету з державного контролю за надзвичайними ситуаціями та промисловою безпекою МНС Республіки Казахстан зустрічали керівництво та фахівці територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області. Під час зустрічі відбувся обмін досвідом щодо принципів проведення державного нагляду, співпраці з органами місцевої влади, прокурорського нагляду, соціальними партнерами. Також було обговорено законодавчі зміни та ініціативи у сфері охорони праці. Ознайомлюючи колег із головними функціями, завданнями та структурою теруправління, начальник управління Віктор Іванко підкреслив, що пріоритетом в роботі Держгірпромнагляду є збереження життя та здоров’я працівників в процесі трудової діяльності. 

Протягом тижня гости приймали участь у семінарі, організованому на базі Придніпровского експертно-технічного центру Головним навчально-методичним центром Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України. Особливу зацікавленість колег з Казахстану викликала нормативно-правова база України у сфері охорони праці, побудова системи державного нагляду за охороною праці та промислової безпеки, організація безпечного ведення робіт підвищеної небезпеки, практика застосування оцінки ризиків під час експлуатації виробничих об'єктів підвищеної небезпеки, державний ринковий нагляд та технічні регламенти.
 
 
Окрім лекцій, у складі сформованої групи державних інспекторів Держгірпромнагляду гості відвідали виробничі об’єкти та ознайомились з особливостями українського державного нагляду у металургійній та машинобудівній галузях, роботою індустріальних гігантів Дніпропетровського регіону.
 
Першим гостей зустрів ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат імені Ф. Е. Дзержинського». Окрім того, що ДМКД є найбільшим підприємством України повного металургійного циклу, саме тут після навчання у 1958-1960р.р. в ПТУ № 22 міста Дніпродзержинськ професії металурга у студентські роки працював перший Президент Казахстану – Нурсултан Назарбаєв. Делегація з Казахстану особисто відвідала безпосередньо колишнє робоче місце горнового Н. Назарбаєва – доменну піч №8. Перебуваючи у доменному цеху, казахстанські колеги зацікавились, як здійснюється контроль та управління ходом плавки в доменній печі, на що направлені шляхи удосконалення з точки зору промислової безпеки.
 
В конвертерному цеху увагу дістала робота трьох машин безперервного лиття заготовок, практика створення безпечних умов праці. У службі охорони праці ДМКД із металургами відбулась відверта розмова з проблемних питань. Як зазначив на завершення бесіди перший заступник начальника теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Владислав Снісар: «Спілкування показало, що в роботі підприємств металургійного комплексу обох держав є не лише багато спільного, а й особливого – характерного для конкретної країни. Тому, ми маємо вчитися один в одного».
 
 
Надалі на гостей чекав ВАТ «ІНТЕРПАЙП Новомосковський трубний завод» – найкрупніший в південно-східній частині Європи виробник та постачальник сталевих електрозварювальних труб різного діаметру та призначення. Представники делегації Казахстану побачили на власні очі, як має бути побудована і якісно функціонувати система управління охороною праці (СУОП) задля ефективної профілактики виробничого травматизму. Досвідом з її створення поділився, начальник служби охорони праці ВАТ «ІНТЕРПАЙП НМТЗ» та водночас перший голова Громадської Ради фахівці служб охорони праці металургійної галузі Дніпропетровської області Володимир Моїсеєнко. Впроваджена на підприємстві сучасна автоматизована комп'ютерна система навчання та перевірки знань з питань охорони праці викликала неабияку зацікавленість гостей. Відвідуючи санітарно-побутові приміщення Комплексу по виробництву труб великого та середнього сортаменту присутні були вражені рівнем забезпечення комфортних виробничо-побутових умов праці працівників та й загалом високим рівнем створення на НМТЗ безпечних умов праці, що відповідає цілком міжнародним нормам і стандартам – OHSAS 18001 та ISO 14001.
 
Наступного дня спільна делегація на чолі з начальником Державної інспекції нагляду у металургії та машинобудуванні теруправління Андрієм Артеменко відвала міжнародну науково-промислову корпорацію «ВЕСТА», яка є організатором створення та розвитку в Україні нової галузі промисловості – виробництва свинцево-кислотних акумуляторних батарей. Сьогодні до складу Корпорації входить Інститут транспортних систем і технологій Національної академії наук України, який проводить фундаментальні дослідження з розробки нових конструкцій і технологій виробництва хімічних джерел струму, а також шість спільних підприємств (з компаніями Німеччини, Італії, Угорщини, Росії), які займаються впровадженням нових розробок, створенням та експлуатацією нових виробництв. Гостей не залишило байдужим високотехнологічне виробництво на заводі ТОВ «Рекуперація свинцю» МНПК «ВЕСТА» у в Дніпропетровську, який минулого року відкрив Президент України Віктор Янукович. У відповідності до технологічного процесу свинець на підприємстві «витягують» з використаних автомобільних акумуляторів, для того щоб потім знову залити цей метал вже в нові акумуляторні батареї. До того ж відмітна особливість заводу – переробка металевих і пластмасових частин батарей, електроліту, а також відходів, які містять свинець, та брухту свинцю дозволяє уникнути зливу електроліту у водойми, грунт, каналізацію, що, звичайно, поліпшує екологічне становище у Дніпропетровській області та регіоні.
 
Підсумовуючи побачене за тиждень, державні наглядовці Республіки Казахстан надали високу оцінку роботі фахівців Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, насамперед, щодо профілактики виробничого травматизму, застосування принципів проведення державного нагляду, організації проведення перевірок. Адже на відміну від України наглядовці Казахстану при наявній загрозі життю або здоров’ю працівників, небезпеці виробничого процесу мають право екстрено зупинити підприємство (об’єкт, обладнання…) до трьох діб без звернення до суду або правоохоронних органів. Першочергово – зупинка, у другу чергу – оформлення документів перевірки. Відповідальність за повне та своєчасне усунення порушень покладено цілком на роботодавця. Таким чином, ще більш привертаючи увагу суспільства, влади до проблем збереження життя і здоров’я працівників, культури охорони праці та виробництва.
 
На завершення офіційного візиту до Дніпропетровщини державні наглядовці Республіки Казахстан подякували своїм колегам із Держгірпромнагляду, організаторам та керівництво відвіданих підприємств за насичену та вкрай цікаву програму щодо обміну досвіду. Запевнивши, що отримані знання знайдуть застосування у практичній діяльності, вони запропонували продовжити відповідну роботу незабаром вже на казахстанській землі.
 
Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області

17.09.2013 |

Повернутись назад