Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Заходи щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та захворюваності працівників розглянуто під час наради, проведеної фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області із керівництвом заводу та структурних підрозділів ПАТ «Дніпропетровський металургійний завод ім.Комінтерна».

Серед основних питань учасники зустрічі обговорили необхідність проведення превентивних заходів за сучасними міжнародними стандартами, серед яких, зокрема, уникнення ризиків, заміна небезпечного устаткування безпечним, доведення до працівників відповідної інформації стосовно виробничих ризиків та їх впливу на здоров’я, необхідності користування індивідуальними засобами захисту тощо. 


Про проведену профілактичну роботу з охорони праці на підприємстві за 9 місяців 2015 року, а також про плани роботи до кінця року поінформував під час наради технічний директор заводу. Зокрема, відзначив, що комісією заводу від початку року проводились цільові перевірки дотримання вимог безпеки на виробничих дільницях. За їх результатами виявлено понад 500 порушень правил безпеки, видано приписи щодо їх усунення.

Аналізуючи захворюваність працівників заводу, відзначалось, що загальні показники від початку року знижені на 6%, проте виявлено високий рівень захворюваності на гіпертонічну хворобу, що призводить до серцево-судинних ускладнень. З метою зниження рівня захворюваності на підприємстві впродовж усього року організовувались та виконувались профілактичні заходи, в тому числі у вересні періодичний медичний огляд пройшли 236 працівників.

Окрім того, у травні на підприємстві стався один нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, в результаті якого тяжку травму лівої руки отримав штабелювальник металу. За результатами розслідування з`ясовано, що працівниками та посадовими особами цеху були порушені правила безпеки під час експлуатації обладнання, машин і механізмів.

Головний державний інспектор відділу нагляду в металургії та машинобудуванні ГУ Держпраці Ольга Бондаренко під час робочої зустрічі з керівництвом заводу поінформувала присутніх по загальний стан промислової безпеки та динаміку виробничого травматизму в Україні. Були розглянуті обставини та причини резонансних нещасних випадків на підприємствах металургії та машинобудування Дніпропетровщини, зокрема внаслідок падінь постраждалих з висоти та уражень електрострумом.

За підсумками наради ухвалено рішення про підвищення контролю за дотриманням вимог безпеки, постійний аналіз порушень правил на нарадах з керівниками підрозділів, забезпечення функціонування системи управління охороною праці в повному обсязі з урахуванням сучасних міжнародних стандартів. 

Серед основних завдань визначено також необхідність виконання вимог з організації безпечної експлуатації вантажопідйомних машин та посудин, працюючих під тиском, своєчасного проведення інструктажів з охорони праці, використання засобів індивідуального захисту, а також виконання усіх запланованих заходів з поліпшення умов праці. 

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
У Дніпропетровській області


21.10.2015 |

Повернутись назад