Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Питанням пошуку нових дієвих форм подальшої профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах, в установах і організаціях Дніпропетровщини була присвячена розширена нарада теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області за участю соціальних партнерів – представників профспілок, органів влади та роботодавців.


Як засвідчив аналіз стану травматизму на підприємствах, підконтрольних територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, у І-му півріччі 2013 року майже у 20% випадків смертельний травматизм траплявся суто через технічні причини, а саме – незадовільний технічний стан будівель, споруд, транспортних засобів. Ще у 66,5% випадків – через організаційні.

Подібне становище є наслідком неналежного ставлення власників та роботодавців до створення безпечних умов праці на місцях, ігнорування вимог законодавства та колективних угод. Під час обговорення було зазначено, що саме через відсутність достатнього фінансування цієї сфери та несвоєчасність оновлення основних фондів значна частина трудівників вимушена працювати на застарілому обладнанні, порушуючи вимоги безпеки та нерідко завдаючи суттєвої шкоди своєму здоров'ю.

З метою виправлення такого становища, створення здорових і безпечних умов праці на виробництві, досягнення стабільного зниження виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах області учасники наради склали колективне звернення. Зокрема, закликав роботодавців активніше впроваджувати адміністративно-громадський 3-х ступеневий контроль за станом охорони праці на підприємствах, як дієвий фактор системи управління охороною праці; в повному обсязі відповідно до зобов'язань і колективних договорів фінансувати заходи з охорони праці. Органам місцевої влади запропоновано розглядати на районних, міських чи обласній радах з БЖД результати комплексних перевірок підприємств, а також кожен випадок смертельного травмування працівників на підприємстві. Профспілковим органам рекомендовано організувати дієвий громадський контроль, як за додержанням вимог законодавчих актів з охорони праці роботодавцями, так і за виконанням вимог інструкцій з охорони праці робітниками.

Довідка:

Протягом першого півріччя 2013 року на підприємствах, підконтрольних територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, сталося 149 нещасних випадків (проти 169 за відповідний період минулого року), з них 15 зі смертельним наслідком (у 2012-му – 17). Групових нещасних випадків – 2 (у 2012-му – 9).

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


30.07.2013 |

Повернутись назад