Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Дотримання чинного законодавства при розташуванні та експлуатації автомобільних газозаправних пунктів та вжиття заходів щодо недопущення їх розміщення в місцях масового скупчення людей та інженерної інфраструктури області обговорили учасники Ради безпечної життєдіяльності Дніпропетровської області на позачерговому засіданні, яке відбулося 25 вересня 2015 року. Нараду провів заступник голови обласної державної адміністрації Олег Кужман за участі керівництва ГУ Держпраці у Дніпропетровській області, представників правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування тощо.


Відзначалось, що за період 2013-2015 років (до запровадження мораторію на перевірки) територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області проведено 57 перевірок автомобільних газозаправних пунктів (далі - АГЗП) та автомобільних газозаправних станцій (далі АГЗС). За результатами цих перевірок у 57 випадках інспекторами теруправління були направлені подання та матеріали перевірок до органів прокуратури та Службу безпеки України в Дніпропетровській області у зв’язку з виявленням порушень чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки, які створювали загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
 
На підставі направлених матеріалів правоохоронними органами відкрито 16 кримінальних впроваджень, згідно ч.1 ст.272 КПК України. Районними судами м. Дніпропетровська ухвалено 12 вироків відносно осіб, винних у порушеннях законодавства з питань охорони праці.
 
Учасниками Ради безпечної життєдіяльності Дніпропетровської області відзначалось, що аналіз ситуації з функціонування ринку скрапленого газу свідчить про незадовільний стан автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП) та інші негативні чинники. Зокрема власниками АГЗП допускається їх розміщення без проектного рішення та експертизи проектів на відповідність чинному законодавству України. Органами місцевого самоврядування не контролюється торгівля та розміщення на території громад потенційно небезпечних об’єктів АГЗП. Газонебезпечні роботи щодо заправлення стаціонарних ємностей АГЗП виконуються з автомобільних пересувних заправників великої місткості (до 40 тонн), які розташовані в місцях масового скупчення людей.
 
За результатами наради ухвалено рішення про створення міжвідомчих комісій для проведення перевірок дотримання вимог чинного законодавства при розташуванні та експлуатації АГЗП та здійснення заходів щодо недопущення їх розміщення в місцях масового скупчення людей та інженерної інфраструктури Дніпропетровської області.
 
Сектор взаємодії зі ЗМІ
ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
 

29.09.2015 |

Повернутись назад