Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Комісією теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершено розслідування смертельного нещасного випадку, що стався 16 липня із озеленювачем комунального підприємства м.Дніпропетровська (працівником 1976 року народження). Нещасний випадок стався під час підготовки до робіт з обрізування дерев з використанням автопідйомника у дворі одного із багатоповерхових будинків міста.

  


Розслідуванням з`ясовано, що бригада озеленювачів отримала завдання встановити автопідйомник та огородити небезпечну зону проведення робіт. Виконавши завдання, один із озеленювачів вирішив зняти з дерева шпаківню, яка висіла на висоті близько 3 метрів. Подавши команду машиністу автовишки, двоє озеленювачів піднялись в люльці автопідйомника на висоту майже 2 метри, де один із працівників відстебнув свій запобіжний пояс і, дотягуючись руками до шпаківні, випав з люльки автопідйомника. Від отриманих травм постраждалий помер у лікарні.

Причинами випадку комісія визначила організаційні – незастосування засобів індивідуального захисту за їх наявності та невиконання інструкції з охорони праці. З`ясовано, що бригада працювала за нарядом-допуском на виконання робіт підвищеної небезпеки та планом роботи. Автомобільний підйомник знаходився у справному технічному стані.

За результатами розслідування випадок визнано пов`язаним із виробництвом, складено акт за формою Н-1 для отримання соціальних відшкодувань родиною загиблого. Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури для подальшого реагування в межах чинного законодавства. Для запобігання схожим випадкам комісією рекомендовано провести позапланові інструктажі та перевірку знань з питань охорони праці озеленювачам підприємства, які виконують роботи на висоті, машиністам автовишки та автогідропідіймача.

Участь в роботі комісії взяли представники обкому профспілки працівників житлово-комунального господарства, департаменту комунального господарства Дніпропетровської міськради, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, представників профкому та служби охорони праці підприємства.

Фахівці Держгірпромнагляду продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність дотримання правил охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.

Довідка:

На теперішній час, до остаточного завершення процесу реорганізації, територіальне управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області в обмеженому складі здійснює наступну діяльність:

•    проведення превентивних заходів щодо запобігання виробничому травматизму;
•    розслідування та ведення обліку аварій і нещасних випадків зі смертельними наслідками, які підлягають спеціальному розслідуванню;
•    проведення позапланових перевірок за постановами правоохоронних органів або постановами суду, перевірок за зверненнями суб`єктів господарювання;
•    ведення обліку об’єктів підвищеної небезпеки тощо.


14.09.2015 |

Повернутись назад