Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З настанням холодів власники приватних осель та квартир у багатоповерхових будинках починають використовувати газові прилади для обігріву своїх домівок, нерідко – нехтуючи правилами їх безпечної експлуатації та наражаючи на небезпеку не лише себе, але й оточуючих.

З метою запобігання нещасним випадкам, пов`язаним із користуванням газом у побуті, в тому числі балонами зі зрідженим вуглеводневим газом (ЗВГ), на території Дніпропетровської області триває місячник пропаганди безпечного та заощадливого використання газу в побуті.


Захід проводиться впродовж вересня 2015 року спеціалізованим підприємством газового господарства ТОВ «Дніпрорегіонгаз» за ініціативи Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Серед основних заходів акції – проведення лекцій з власниками житлово-комунального фонду про правила безпечного використання газу в побуті, розповсюдження інформаційних листівок та пам`яток для абонентів про безпечне користування газом та інші заходи інформаційного спрямування.

Також під час місячника здійснюватиметься вилучення непридатних балонів зрідженого вуглеводневого газу, насамперед тих, яким не проведено своєчасне випробування або завершився термін експлуатації, а також тих, що мають пошкодження корпусу або вентиля та не підлягають ремонту. Адже небезпекою вибухів загрожує не лише їх експлуатація, але й зберігання за несприятливих умов порожніх балонів із залишками газу, що перебувають під тиском. Після знешкодження методом дегазації та механічного проколу балони можуть бути повернуті власникам для самостійної утилізації.

Окрім того на цей період припадає також підготовка підприємств газопостачання області до роботи в осінньо-зимовий період, виконання планово-технічного огляду газового обладнання, періодичне та позачергове опосвідчення балонів ЗВГ.

Фахівці Держпраці нагадують: порушення правил безпечного користування газовими приладами природного та зрідженого газу може стати причиною аварії, отруєння чадним газом, призвести до значних матеріальних збитків та смертельних наслідків!

Щоб не допустити лиха, газове обладнання необхідно використовувати лише за призначенням.

  • Не залишайте увімкнені газові прилади без нагляду. Не використовуйте для сну та відпочинку приміщення, де встановлені газові прилади.
  • Не користуйтеся газовими приладами при несправній автоматиці безпеки. Перекривайте крани після користування газовими приладами.
  • Пам`ятайте, що приміщення, де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватися, а кватирки або фрамуги вікон залишатися відкритими.
  • Для запобігання отруєння чадним газом необхідно перевіряти наявність тяги в димових і вентиляційних каналах до і під час користування газовими приладами. У разі відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється.
  • Наповнення та обмін побутових газових балонів повинні здійснюватися тільки через мережу газонаповнювальних станцій та пунктів, які отримали відповідний дозвіл Держгірпромнагляду. Заборонено наповнення балонів на автомобільних газових заправках, що не мають спеціального обладнання для контролю ступеню наповнення ваговим методом.
  • У разі виявлення запаху газу в приміщенні терміново припиніть користування газовими приладами, перекрийте крани до газових приладів, відчиніть вікна, кватирки для провітрювання приміщення, терміново викликайте аварійну газову службу за телефоном 104.

Прес-служба ГУ Держпраці у Дніпропетровській області


10.09.2015 |

Повернутись назад