Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Комісія теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершила спеціальне розслідування смертельного нещасного випадку, що стався 10 липня на Дніпропетровському підприємстві, яке виготовляє будівельні металеві конструкції.  В результаті ураження електричним струмом загинув електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (працівник 1960 року народження), який виконував завдання керівника виробничого цеху – перевіряв працездатність зварювального трансформатора.

 


Обставини та причини випадку з`ясовувала комісія за участі представників  департаменту соцзахисту населення обладержадміністрації, профспілки авіапрацівників України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, представників підприємства. Серед причин травмування комісія визначила невиконання посадових обов`язків керівництва цеху, недосконалість системи управління охороною праці на підприємстві, відсутність інструктажу, а також невиконання вимог безпеки посадовими особами та працівниками.

Зокрема, як з`ясовано розслідуванням, під час проведення робіт на електрообладнанні не було вивішено забороняючий плакат «Не вмикати! Працюють люди», не огороджено робочу зону.

Окрім того, на підприємстві хоч і створена служба охорони праці, проте була відсутня особа, на яку покладено обов`язки спеціаліста з охорони праці. Незважаючи на розроблене Положення про систему управління охороною праці, фактично не здійснювався триступеневий контроль стану охорони праці та безпечного виконання робіт, передбачений цим документом.

Не були призначені ані відповідальний за справний стан та безпечну експлуатацію електрогосподарства, ані відповідальний за проведення інструктажів у енерго-механічному відділі. Зрештою, повторний інструктаж з охорони праці загиблому електромонтеру проводився ще у вересні 2014 року, хоча для робіт підвищеної небезпеки такий інструктаж мав проводитися керівником цеху не рідше, аніж раз на квартал.

Нещасний випадок визнано пов`язаним із виробництвом, складено акт за формою Н-1 для отримання соціальних відшкодувань родиною загиблого працівника.  Для запобігання схожим трагедіям підприємству рекомендовано провести для електромонтерів енерго-механічного відділу позапланові інструктажі та перевірку знань з питань охорони праці та «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Окрім того, навчання та перевірку знань з питань охорони праці мають пройти й начальник виробничого цеху та голова правління підприємства, які є головними організаторами безпечного виробництва. Рекомендоване також проведення медичних оглядів працівників підприємства, зайнятих на важких роботах та у шкідливих або небезпечних умовах праці.

Для подальшого реагування у межах чинного законодавства матеріали спецрозслідування направлені до органів прокуратури.

Фахівці Держгірпромнагляду вкотре наголошують керівникам та працівникам усіх підприємств області на необхідності дотримання необхідних заходів безпечного проведення робіт на об`єктах підвищеної небезпеки.

Довідка:

На теперішній час, до остаточного завершення процесу реорганізації, територіальне управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області в обмеженому складі здійснює наступну діяльність:

  • проведення превентивних заходів щодо запобігання виробничому травматизму;
  • розслідування та ведення обліку аварій і нещасних випадків зі смертельними наслідками, які підлягають спеціальному розслідуванню;
  • проведення позапланових перевірок за постановами правоохоронних органів або постановами суду, перевірок за зверненнями суб`єктів господарювання;
  • ведення обліку об’єктів підвищеної небезпеки тощо.

26.08.2015 |

Повернутись назад