Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У період з травня по серпень 2015 року відбувся зріст смертельного травматизму, під час експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства. За вказаний період на виробництві, в тому числі зі сторонніми особами та в приватних оселях загинуло 14 осіб. Створено спеціальні комісії з розслідування обставин та причин вказаних нещасних випадків.

 


У більшості випадків причинами стали: неякісне навчання персоналу з безпечних методів і прийомів виконання робіт; незастосування засобів індивідуального захисту; невиконання керівниками підприємств посадових обов’язків щодо утримання і забезпечення безпечної експлуатації каналізаційного господарства. Також причиною настання нещасних випадків є підвищення температури навколишнього середовища у весняно-літній період та зростає вірогідність виникнення нещасних випадків, під час виконання робіт у колодязях зі зменшенням необхідного вмісту кисню та підвищення рівня випаровування болотних та клоачних газів.

Зважаючи на зростання травматизму, Держпраці вимагає від керівників територіальних органів:

– звернутися до місцевих органів самоврядування з пропозицією поінформувати населення за допомогою засобів масової інформації про небезпеку самовільного виконання робіт з очищення каналізаційних колодязів приватних домоволодінь та необхідності залучення до виконання зазначених робіт спеціалізованих організацій, які мають відповідний дозвіл;

– провести превентивні заходи щодо дотримання суб’єктами господарювання, які експлуатують водопровідно-каналізаційне господарство, вимог законодавства України з охорони праці та промислової безпеки, зокрема під час виконання робіт підвищеної небезпеки – забезпечити контроль газоповітряного середовища під час виконання вказаних робіт;

– розмістити на сайтах територіальних органів інформацію про нещасні випадки;

– забезпечити працівників та використання ними засобів індивідуального захисту (ізолюючі протигази, рятувальні пояси з лямками, спецодяг та інші) та колективного захисту (газоаналізатори та/або газосигналізатори, ліхтарі та інші);

– створити на підприємствах відомчих комісій для проведення перевірки стану охорони праці із вищевказаних питань;

– розглянути зазначені питання під час проведення тематичних нарад та семінарів.

Довідка

Нещасні випадки у період з з травня по серпень 2015 року сталися:

19.05.2015 у приймальному відділенні каналізаційно-насосної станції Новотроїцького ЖКГ (Херсонська область) знайдено без ознак життя 1 працівника та 1 сторонню особу.

11.07.2015 під час експлуатації каналізаційно-насосної станції №5 КП «Славміськводоканал» у м. Славянську Донецької області стався груповий нещасний випадок, під час якого отруїлися 3 особи, з яких 1 смертельно.

13.07.2015 під час виконання робіт по очищенню каналізаційно-насосної станції ТОВ «Артбудкомфорт» у м. Золотоноша Черкаської області загинуло внаслідок утоплення 3 працівника.

28.07.2015 під час огляду каналізаційного колодязя КП «Зміїв-сервіс» Зміївської районної ради Харківської області отруїлося 2 працівника підприємства, з них 1 смертельно.

21.07.2015 під час ремонтних робіт в колодязі стався порив труби, внаслідок чого потоком води травмовано працівника КП виробничого управління ВКГ (Сумська область), який 02.08.2015 помер в лікарні.

29.07.2015 під час очистки каналізаційного колодязя приватного домоволодіння по вулиці Ямській у місті Харкові смертельно отруїлися 4 особи.

11.08.2015 у каналізаційному колодязі по вулиці Жовтневій в с. Потоки Полтавської області знайдено без ознак життя 1 працівника Потоківського комунального господарства та 1 сторонню особу. 


14.08.2015 |

Повернутись назад