Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України із настанням весняно-літнього періоду занепокоєна різким зростанням рівня смертельного виробничого травматизму на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства під час виконання робіт підвищеної небезпеки у колодязях, замкненому просторі та інших спорудах водопровідно-каналізаційного господарства.

З початку 2015 року на підприємствах житлово-комунального господарства сталося 5 нещасних випадків пов’язаних з виробничою діяльністю, з них 2 зі смертельним наслідком.


08.01.2015 у КП «Енергія» Волинської обл. під час підгортання щепи у котельні, працівник послизнувся та його нога потрапила в шнек, в результаті чого отримав часткову ампутацію лівої гомілки;

28.04.2015 у МКП «Миколаївводоканал» Миколаївської обл. при виході з аварійної машини, потерпілий оступився і впав, внаслідок отримав вивих лівого передпліччя;

01.05.2015 у КП «Очаківводоканал» Миколаївської обл., під час виконання земляних робіт працівника засипало ґрунтом, внаслідок отримав травму - забій м’яких тканин;

19.05.2015 у Новотроїцькому житлово-комунальному підприємстві Херсонської обл. при перевірці об’єктів підприємства, були виявлено два тіла без ознак життя – оператора КНС та сторонньої особи. Смерть настала в наслідок отруєння токсичними газами (речовинами).

02.06.2015 у Новотроїцькому житлово-комунальному підприємстві Херсонської обл. при виконанні робіт з прочищення каналізації у вигрібної ями приватного будинку загинув працівник та двоє мешканців будинку. За попередніми даними смерть настала від отруєння токсичними газами (речовинами).

Причинами зазначених нещасних випадків стали:

незадовільна організація робіт підвищеної небезпеки (у тому числі газонебезпечних робіт) відповідальними особами підприємств; не проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт; виконання робіт без засобів індивідуального захисту; допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб, які не мали відповідної кваліфікації; недодержання працівниками вимог інструкцій з охорони праці.

Для запобігання виникненню нещасних випадків та поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства Держгірпромнагляд закликає суб’єктів господарювання забезпечити виробничий персонал засобами колективного та індивідуального захисту, засобами контролю повітряного середовища, у т.ч. лампами ЛБВК; привести у відповідність до вимог проектних рішень системи вентиляції каналізаційно-насосних станцій, прискорити реконструкцію і модернізацію станцій знезараження води щодо скорочення використання на них хлору та впровадження найбільш безпечних та сучасних технологій на об’єктах водопостачання та водовідведення.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду

у Дніпропетровській області


12.06.2015 |

Повернутись назад