Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Теруправлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершено спеціальне розслідування нещасного випадку, в результаті якого тяжку травму отримав 25-річний налагоджувальник устаткування. Нещасний випадок стався 15 квітня під час виконання робіт на машинобудівному підприємстві Ленінського району м.Дніпропетровська.

 

 


З`ясовано, що працівник отримав від керівництва цеху завдання з ремонту та налагоджування машин в цеху з фарбування та відвантаження металевих конструкцій. Виконуючи його, налагоджувальник під`єднав до однієї з машин шланг стиснутого повітря та здійснював розмотування і розкладання шлангу на довжину близько 25 метрів. При цьому працівник рухався спиною вперед, щоб спостерігати і контролювати процес розмотування.

Під час такого пересування працівник перечепився через тяговий канат та впав, вдарившись правою рукою об бетонний фундамент лебідки. В результаті падіння працівник отримав відкритий перелом правого передпліччя.

Фахівцями медпункту підприємства постраждалому була надана перша долікарська допомога та викликано лікарів швидкої медичної допомоги для подальшої госпіталізації постраждалого.

Комісія визначила нещасний випадок пов`язаний із виробництвом та склала акт за формою Н-1. Причинами випадку визначені організаційні, у першу чергу – неякісна розробка та недосконалість інструкції з охорони праці, за якою постраждалому здійснювався інструктаж про прийоми та методи безпечного виконання робіт. Також серед причин випадку – невиконання посадових обов`язків начальником цеху, начальником відділу охорони праці підприємства.

Для запобігання схожим випадкам підприємству рекомендовано переглянути недосконалу інструкцію з охорони праці, провести позапланові інструктажі з урахуванням усіх вимог безпеки, забезпечити контроль за безпечним виконанням робіт працівниками цеху та низку інших заходів.

В роботі спеціальної комісії, яка розслідувала випадок, взяли участь представники обласної профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів, департаменту соцзахисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації, Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, профкому та служби охорони праці підприємства.


02.06.2015 |

Повернутись назад