Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Державна Служба гірничого нагляду та промислової безпеки України разом з Національним науково-дослідним інститутом промислової безпеки та охорони праці стали організаторами Всеукраїнського науково-практичного семінару «Удосконалення практики розслідування нещасних випадків на виробництві».


Участь у семінарі беруть представники Держгірпромнагляду України, Федерації профспілок України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків, Інституту медицини праці НАМН України, Федерації роботодавців України, правоохоронних структур і медичних закладів, територіальних управлінь та експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду, представники відділів охорони праці суб’єктів господарювання всіх форм власності.

Головна мета семінару – визначення практичних шляхів подальшого удосконалення процесу розслідування нещасних випадків і професіональних захворювань на виробництві.

Під час відкриття семінару виступив заступник Голови Держгірпромнагляду Степан Дунас, який зазначив про ініціативу Держгірпромнагляду щодо внесення змін до діючого «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» з метою його удосконалення та дотримання вимог Європейських конвенцій і чинного законодавства. Також він наголосив, що цей семінар – один з важливіших заходів Держгірпромнагляду, оскільки для дієвого соціального захисту постраждалих на виробництві та запобіганню аналогічним випадкам необхідно вжити ефективні заходи. Крім того, для з’ясування причин нещасних випадків необхідне їх об’єктивне розслідування із залученням експертних організацій.

Учасники семінару відзначили як позитивні зрушення у комплексі заходів з охорони праці, так і суттєві недоліки розслідувань нещасних випадків. Особливо це стосується нещасних випадків, що пов’язані з виробництвом.

Варто зауважити, що збитки, які несе економіка країни від нещасних випадків, сягають 4 млрд. гривень, тому питання профілактики нещасних випадків набуває особливо важливого значення.

Після завершення науково-практичного семінару будуть внесені зміни до Порядку та розроблені рекомендації з удосконалення розслідування нещасних випадків на виробництві.

Довідка:
Останніми роками стан виробничого травматизму в Україні суттєво поліпшився, однак, його рівень залишається ще досить високим. У 2012 році травмовано 9 816 осіб, з яких зі смертельними наслідками – 623. За п’ять місяців 2013 року травмовано зі смертельними наслідками 191 працівника, з них з організаційних причин загинуло 123 особи.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


21.06.2013 |

Повернутись назад