Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Мета щорічної акції, що триває в усіх регіонах України – привернути додаткову увагу суспільства, органів влади, роботодавців та працівників до профілактики виробничих ризиків, щоденного дотримання вимог безпеки на підприємствах, свідомого ставлення кожної людини до питань власної безпеки на робочому місці та безпеки оточуючих.

 


Серед основних заходів, які будуть проведені у Дніпропетровській області за рекомендаціями Організаційного комітету, відбудуться роз’яснювальні семінари, консультації на підприємствах з питань професійних ризиків, тематичні лекції у навчальних закладах, проведення на підприємствах оглядів-конкурсів виробничих дільниць або бригад з визначенням та заохоченням переможців тощо.

Зокрема, 28 квітня відбудеться день відкритих дверей у теруправлінні Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, де громадяни можуть отримати додаткові консультації з питань охорони праці (за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Казакова, 3).

Планується відзначення кращих працівників служб охорони праці підприємств, які щоденною сумлінною працею запобігають нещасним випадкам на виробництві, і для яких 28 квітня є професійним святом.

Традиційно Всесвітній День охорони праці вважається не тільки святом, але й також днем пам`яті та смутку за загиблими на виробництві. Молебень пам`яті загиблих на виробництві відбудеться 22 квітня у Свято-Преображенському соборі Дніпропетровська. Керівникам підприємств також рекомендовано відвідати інвалідів праці, сім’ї загиблих робітників та надати їм додаткову допомогу.

Як відзначають організатори акції, ситуація, що склалася в Україні, за короткий час може призвести до реального дефіциту трудових ресурсів. Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес – збільшення кількості нещасних випадків на виробництві, зокрема, смертельних.

Саме тому Організаційний комітет звертається до всіх працівників, роботодавців, сьогоднішніх та майбутніх, громадськості й наголошує на необхідності пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і жодними обставинами не можна виправдати смерть людини. (Читати Звернення Оргкомітету )

Довідка:
Щорічна світова акція – День охорони праці – відзначається майже у 100 країнах світу, як день па`яті загиблих на виробництві. З пропозицією встановлення цього дня виступив Канадський конгрес профспілок, до ініціативи якого у 2001 році приєдналась Міжнародна організація праці (МОП) та визначила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці.

Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 офіційно встановлено Національний день охорони праці, який також відзначається щорічно 28 квітня.

Напередодні свята за рішенням МОП проводиться Тиждень охорони праці. У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначається в Україні під гаслом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

За даними Міжнародної організації праці, щороку в світі нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання забирають життя понад 200 тисяч працівників, майже 125 мільйонів людей отримують виробничі травми. Таке становище не може не турбувати світову спільноту та міжнародні організації, що опікуються безпекою праці та станом здоров`я працюючого населення.


21.04.2015 |

Повернутись назад