Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Поліпшення рівня безпеки на виробництві обговорили учасники засідання Міжгалузевої ради Дніпропетровського обласного об`єднання профспілок, яке відбулось 16 квітня 2015 року за участі заступника Голови Федерації профспілок України Сергія Українця, керівництва теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, обласної виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, представників галузевих профспілок та підприємств.

 

 


Під час наради обговорили найбільш проблемні питання сфери охорони праці: збільшення кількості смертельних випадків на підприємствах області у 2014 році та 1 кварталі 2015, а також факти приховування роботодавцями окремих нещасних випадків від розслідування та обліку, що почастішали за умов чинного мораторію на перевірки підприємств контролюючими органами.

Окрім того, впродовж останніх років зростає рівень професійної захворюваності працівників, що пов`язане із низькою якістю медичних оглядів, невиконанням рекомендацій медиків про переведення на роботу з нормальними умовами праці, економією роботодавців на профілактичних заходах. Через ці ж причини за останні 10 років значно зросла кількість випадків так званої природної смерті працівників на підприємствах через раптове погіршення стану здоров`я на робочих місцях, переважно у пенсійному та передпенсійному віці.

Небезпечною тенденцією на підприємствах фахівці Держгірпромнагляду сьогодні вбачають скорочення роботодавцями штатної чисельності служб охорони праці підприємств, «оптимізація» та підвищення виробничого навантаження на працівників, непроведення у належні терміни діагностики технічного стану обладнання, що в подальшому може спричинити технологічні несправності та аварії.

За даними керівника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань Надії Братко, у Дніпропетровській області на обліку Фонду перебувають 39 тисяч 482 особи, травмовані на виробництві (сумарно станом на 1 січня 2015 року), що складає 15% від усіх травмованих на виробництві в Україні. Окрім того, відшкодування внаслідок втрати годувальника через смертельні випадки на виробництві в області отримують 1455 осіб, серед яких – 512 дітей віком до 18 років, які залишились без батька або матері, загиблих на виробництві.

Міжгалузева рада визначила основні напрямки поліпшення громадського контролю за станом охорони праці на виробництві, які будуть реалізовувати профспілки за участі державних наглядових органів, зокрема, за виконанням умов колективних договорів та Угод з поліпшення умов праці, проведення атестації робочих місць, попередження виробничого травматизму.


17.04.2015 |

Повернутись назад