Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершено спеціальне розслідування нещасного випадку, який стався 4 березня 2015 року в теплоелектроцентралі хімічного підприємства. Під час виконання робіт в розподільчому пристрої двоє електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування отримали опіки рук та обличчя.

 


Нещасний випадок стався в момент помилкового проникнення електромонтерів у включену електрочарунку замість відключеної. З`ясовано, що на момент нещасного випадку працівники перебували у передбаченому нормами спецодягу та спецвзутті, але не застосували електрозахисні засоби, які були в наявності: покажчик напруги, діелектричні рукавички та діелектричний килимок.

Комісія визначила нещасний випадок пов`язаний із виробництвом та склала акти за формою Н-1 на кожного потерпілого. Причиною нещасного випадку визначено організаційну: невиконання вимог інструкції з охорони праці для електромонтерів, інструкції з експлуатації та обслуговування електроустаткування та Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, що виразилось у незастосуванні під час роботи безпечних прийомів праці і невикористанні електрозахисних засобів.

В роботі спеціальної комісії, яка розслідувала випадок, взяли участь представники обласної профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості, департаменту охорони здоров`я та соцзахисту населення Дніпродзержинської міськради, Фонду соцстрахування від нещасних випадків та профзахворювань, профкому та служби охорони праці підприємства.

Підприємству для запобігання схожим випадкам рекомендовано низку заходів, зокрема, провести позапланові інструктажі з охорони праці електротехнічному персоналу тощо.

Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

Фахівці Держгірпромнагляду продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність дотримання вимог охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області
 


02.04.2015 |

Повернутись назад