Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Щорічно перед початком весняно-літнього сезону з метою запобігання нещасним випадкам при користуванні атракціонами інспектори Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області проводили планові перевірки дотримання вимог чинного законодавства підприємствами та суб`єктами господарювання, які експлуатують стаціонарні та пересувні атракціони підвищеної небезпеки. У 2015 році на цей процес вплинула дія мораторію на перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами.


Основні вимоги до підготовки та безпечної експлуатації атракціонів під час нового весняно-літнього сезону обговорили 25 березня 2015 року під час робочої наради теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області з власниками підприємств та суб`єктами господарювання, які експлуатують атракціонну техніку.

 «Відповідальність власників атракціонів за безпечну експлуатацію техніки не скасована жодним мораторієм і регулюється чинними «Правилами будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки”, - зазначив під час наради начальник державної інспекції нагляду в будівництві, енергетиці, за об'єктами котлонагляду та підйомними спорудами теруправління Держгірпромнагляду Андрій Воловицький. – Адже будь-який розважальний атракціон – це, у першу чергу, складний технічний механізм, який потребує належного догляду та поточних ремонтів.»

Керівник інспекції нагадав присутнім, що відповідно до чинних правил обов`язковим залишається проведення щорічних технічних оглядів фахівцями спеціалізованих експертних організацій. Проведення таких техоглядів має бути організоване власниками атракціонів з метою перевірки справності та надійності обладнання перед початком сезону, а також при введенні атракціону в експлуатацію після ремонту. Окрім того, щоденно технічний стан механізмів мають оглядати відповідальні особи підприємства, яке експлуатує атракціон, а результати огляду – записувати в журнал техоглядів.

Як запевнили під час наради представники підприємств, на цей час тривають планові роботи з підготовки атракціонів до експлуатації під час весняно-літнього сезону – ремонти, технічні обслуговування та огляди.

Для запобігання негативним наслідкам мешканцям Дніпропетровської області перед користуванням стаціонарними або пересувними атракціонами фахівці Держгірпромнагляду рекомендують запитувати у операторів або адміністраторів атракціонів наявність документів про проведення технічних оглядів та позитивних висновків про справність обладнання.

За будь-яких сумнівів у безпечності та справності атракціонів, відсутності огороджень небезпечних зон, правил користування або інших належних документів рекомендується утримуватись від користування послугами таких атракціонів.

Довідка:

Протягом січня-червня 2015 року підставою для інспекторської перевірки може бути доручення Кабміну, заявка суб’єкта господарювання щодо його перевірки або постанова правоохоронних органів за фактами порушень законодавства.

У 2014 році до початку дії мораторію інспектори Держгірпромнагляду перевірили в Дніпропетровській області роботу 72 атракціонів підвищеної небезпеки. Серед основних порушень подекуди були виявлені технічні недоліки обладнання, відсутність правил користування для відвідувачів та обслуговуючого персоналу, не завжди на підприємствах заповнювались щоденні журнали оглядів атракціонів. Експлуатацію 8 атракціонів призупиняли через виявлені порушення. До адміністративної відповідальності були притягнуті 12 керівників та працівників підприємств, що експлуатують атракціонну техніку.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


25.03.2015 |

Повернутись назад