Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Дводенний семінар-навчання з питань належної підготовки підприємств галузі до сезонних робіт, які активізуються зі стартом зернозбиральної кампанії, організований за ініціативи теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області за підтримки ЦК Всеукраїнської профспілки працівників харчової, переробної промисловості та суміжних галузей вже 13-й рік поспіль.


Цього року семінар зібрав більш 80 перших керівників підприємств елеваторної, переробної та хлібопекарської промисловості області.

Для того, щоб максимально охопити всі питання діяльності таких підприємств та відповісти на запитання їх керівників, до участі у семінарі-навчанні організаторами були також залучені представники територіальної державної інспекції з питань праці, держслужби України з надзвичайних ситуації у області, дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, обласної державної фітосанітарної інспекції, державної інспекції сільського господарства, управління якості зерна та головного управління державної санітарної служби охорони навколишнього природного середовища. На запрошення організаторів участь у роботі семінару-навчанні прийняв заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Вадим Нестеренко.

Начальник теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко ознайомив присутніх зі станом охорони праці у галузі в Україні та на Дніпропетровщині, нагадавши, що 2013 рік оголошено роком нагляду за суб’єктами АПК. Обговорено проблемні питання, що становлять інтерес для представників підприємств галузі. Насамперед, розглянуто найбільш характерні порушення, які було виявлено під час перевірок елеваторів, хлібозаводів та млинів стосовно дотримання вимог охорони праці, підготовки технічної бази, професійної підготовки інженерно-технічних фахівців.

Не зважаючи на те, що більшість виявлених порушень насьогодні вже усунено, а залишок виданих раніше приписів знаходиться під постійним контролем Державної інспекції нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, Віктор Іванко закликав вчитися на помилках інших:

– Не лише фахівцям з охорони праці,а й безпосередньо керівникам, ми пропонуємо дієвий посібник у роботі, для чого розмістили на офіційному сайті теруправління електронну інформаційну базу про стан травматизму за останні роки, яка містить в собі докладні матеріали спецрозслідувань тяжких, групових і смертельних нещасних випадків. Окрім того сайт містить необхідні посилання на законодавчі та нормативні акти з охорони праці. Ви маєте слушну нагоду перейняти наш досвід зі створення та функціонування колегіальних консультативно-дорадчих органів. Наразі при теруправлінні вже працює три громадські ради – фахівців служб охорони праці підприємств металургійної, машинобудівної галузей, а також громадська рада суб’єктів господарювання, які здійснюють навчання з питань охорони праці. Постійно діє телефон «гарячої лінії».

За прогнозами фахівців, зернозбиральна кампанія розпочнеться в поточному році вже наприкінці червня. Саме тому на часі в галузі – посилена увага до питань належної технічної підготовки, облаштованості та сертифікації виробничих приміщень й обладнання, охорони праці та запобігання виробничого травматизму, дотримання питань трудового законодавства, техногенної безпеки, які й стали ключовими під час організованого семінару-навчання. Не оминули і неповнолітніх, яких залучають до роботи, зосередив увагу на персональній відповідальності керівників за створення безпечних умов праці суб’єктами господарювання під час проходження учнями професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання чи виробничої практики, а також захисту їхніх трудових прав.

На завершення начальник теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко висловив сподівання, що подібна навчальна, координуюча робота сприятиме тому, щоб максимально попередити травмування працівників на виробництві та забезпечити якісне та надійне збереження врожаю.

Довідка:
Фахівці Держгірпромнагляду продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про дотримання вимог охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


31.05.2013 |

Повернутись назад