Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Перевірки та усунення несправностей здійснюються з метою запобігання нещасним випадкам, які можуть статися внаслідок уражень електричним струмом від обірваних або провисаючих високовольтних дротів, в тому числі у місцях виконання весняно-польових робіт. Проведення відповідних заходів, що тривають впродовж березня 2015 року, ініційоване теруправлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області.


 «Додаткові перевірки цілісності повітряних ліній електропередач після завершення осінньо-зимового періоду, виявлення та усунення фактів обриву або провисання дротів високої напруги мають бути виконані у найкоротші терміни", - зауважив керівник державної інспекції з нагляду в будівництві та енергетиці теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Андрій Воловицький під час робочої наради з представниками підприємств енергетичної галузі області: ПАТ «ДТЕК «Дніпрообленерго», Компанії Дніпропетровські магістральні електричні мережі, ЗАТ «ПЕЕМ ЦЕК».

«Сьогодні основна задача цієї роботи – унеможливити нещасні випадки, які можуть статися внаслідок ураження електричним струмом під час весняної аграрної кампанії. У подальшому планування та проведення періодичних оглядів, технічного обслуговування й ремонту повітряних ліній повинно залишатися на постійному контролі керівників технічних та експлуатаційних служб підприємств енергетичної галузі,» - додав керівник інспекції.

Під час наради обговорили комплекс питань безпечної експлуатації повітряних ліній (ПЛ) електромереж, в тому числі необхідність заземлення та антикорозійного покриття металевих опор ПЛ, очистки охоронних зон, наявність постійних знаків безпеки на опорах згідно з проектами та вимогами нормативної документації, заходи безпеки при перетинанні діючих ПЛ високої напруги з іншими ПЛ.

Окрему увагу звернули на проведення підприємствами енергетичної галузі роз`яснювальної роботи з питань безпеки з місцевим населенням, а також з організаціями, в зоні розташування яких знаходяться повітряні лінії високої напруги.

Інформацію про результати перевірок підприємства енергетичної галузі мають надати до теруправління Держгірпромнагляду у визначений термін.

Довідка:

За даними Держгірпромнагляду України, у 2014 році внаслідок провисання ліній електропередач загинули два працівники у Львівській та Донецькій областях.

01 вересня 2014 року під час збирання соняшнику працівник СП ДП «Ілліч-Агро Донбас» (Донецька обл.) піднявся на бункер комбайна для огляду двигуна на предмет загоряння, наблизився до електропроводу лінії 110 кВ, і був уражений електрострумом, в результаті чого помер.

28 липня 2014 року тракторист-машиніст ПАФ «Білий Стік» (Львівська обл.) під час збирання пшениці на полі був смертельно уражений електричним струмом від лінії електропередач напругою 35 кВ, яка проходила через поле.
 

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області
 


18.03.2015 |

Повернутись назад