Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У січні 2015 року на території міста Дніпропетровська впродовж одного тижня сталося 2 нещасних випадки, в результаті яких від отруєння чадним газом загинули 4 мешканці житлових будинків по вул.Погребняка та вул.Дослідній.

 

 


Проведеними технічними розслідуваннями обставин та причин нещасних випадків комісіями теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області з`ясовано, що основними причинами випадків стали несправність автоматики безпеки побутових газових приладів, непридатність димових і вентиляційних каналів для відводу продуктів згорання газу та порушення кратності повітрообміну газифікованих приміщень.

Окрім того, організаційними причинами нещасних випадків визначено неякісне виконання планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та низький рівень відомчого контролю за якістю виконання робіт з технічного обслуговування.

Матеріали технічних розслідувань направлені до органів прокуратури для подальшого реагування в межах чинного законодавства.

Обставини та причини нещасних випадків при користуванні газом у побуті, а також заходи щодо запобігання аналогічних трагедій обговорили під час наради, проведеної територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області з представниками регіональної компанії з газопостачання та газифікації ПАТ «Дніпрогаз».

Керівництву ПАТ «Дніпрогаз» на підставі проведеного аналізу причин нещасних випадків фахівцями Держгірпромнагляду запропоновано комплекс заходів з підвищення якості проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, посилення відомчого контролю за виконанням робіт, організації навчання та підвищення кваліфікації фахівців підприємства, які виконують ремонт та обслуговування побутових приладів  та апаратів закордонного виробництва тощо.

Теруправління Держгірпромнагляду також закликає жителів Дніпропетровської області до суворого дотримання правил користування газовими приладами, що допоможе зберегти здоров`я та життя.

Газотехнічні фахівці Держгірпромнагляду застерігають: забороняється використовувати газові прилади із несправною автоматикою безпеки, несправні димоходи, а також бездимохідні газові прилади з відведенням продуктів згорання газу в приміщення. У будинках, які обладнані приладами з відводом продуктів згорання в димоходи, не допускається влаштування витяжної вентиляції зі штучним спонуканням. 

Довідка:

24 січня 2015 року отруєння чадним газом при використанні побутового газового проточного водонагрівача закордонного виробництва стало причиною смерті двох мешканців житлового будинку по вул.Погребняка у Дніпропетровську.

31 січня 2015 року в приватному будинку по вул.Дослідній внаслідок отруєння чадним газом загинули двоє мешканців – жінка 1963 року народження та молодий чоловік 1992 року народження.

За даними Держгірпромнагляду, з початку 2015 року в Україні (станом на 27.02.15) під час використання газу в побуті сталося 17 нещасних випадків, внаслідок чого постраждали 34 людини, загинули 18.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області
 


02.03.2015 |

Повернутись назад