Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Комісією теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершено розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався сьомого листопада 2014 року зі слюсарем-ремонтником металургійного комбінату. Від тяжких опіків внаслідок спалахування спецодягу постраждалий помер у лікарні 15 грудня 2014 року.

 


Нещасний випадок стався в конвертерному цеху підприємства під час виконання ремонтних робіт: усунення течі мастила з технологічного обладнання машини безперервного лиття заготівок.

З`ясовано, що під час заміни рукава високого тиску гідравлічної системи технологічного обладнання мастило внаслідок самовільного стікання потрапило на спецодяг та рукавиці працівника. Просочений мастилом спецодяг в умовах підвищеної температури в місці проведення ремонтних робіт загорівся від потрапляння іскри, що утворилася при розливанні сталі.

Причинами нещасного випадку комісія визначила невиконання посадових обов`язків та інструкцій з охорони праці шістьма посадовими особами та працівниками конвертерного цеху та цеху ремонту металургійного обладнання. Зокрема, при виконанні ремонтних робіт не були відключені лінії гідравліки та не забезпечено проведення ремонту відповідно до інструкції з охорони праці. Окрім того, не здійснювався контроль за технічним станом та безпечною експлуатацією обладнання в зміні, не здійснювалось технічне керівництво впродовж зміни, не було вжито заходів з усунення недоліків.

Розслідування нещасного випадку проведено за участі членів комісії: представників ЦК профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості Дніпропетровської області, Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, представників підприємства та міської ради.

Нещасний випадок визнано пов`язаним із виробництвом, складено акт за формою Н-1. Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

Фахівці Держгірпромнагляду продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність утримання технологічного обладнання у справному стані та виконання правил охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


26.02.2015 |

Повернутись назад