Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області занепокоєне збільшенням майже удвічі кількості виробничих травм, які сталися з працівниками підприємств автомобільного транспорту регіону: впродовж 2014 року травмовані 13 працівників, в тому числі двоє загинули.

 

 


Більшість нещасних випадків, зокрема й два смертельні, сталися з водіями автотранспортних підприємств внаслідок дорожньо-транспортних пригод: зіткнення транспортних засобів або їх наїзду на потерпілих. Загалом дорожньо-транспортні пригоди є одним із найбільш поширених травмуючих факторів і в інших галузях виробництва Дніпропетровської області: торік внаслідок ДТП під час виконання трудових обов`язків травмувався 51 працівник підприємств регіону, в тому числі 10 загинули.

Окрім того, поширеним порушенням трудової дисципліни і фактором, який став причиною деяких нещасних випадків, виявилось вживання алкоголю працівниками підприємств автомобільного транспорту під час виконання трудових обов`язків. Зокрема, високий рівень алкоголю в крові загиблих працівників засвідчено висновками судово-медичної експертизи під час розслідування у 2014 році ще двох смертельних випадків.

Так, смертельний нещасний випадок стався із водієм одного із приватних автопідприємств області, який вирушив у черговий рейс та потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. При розслідуванні випадку загибелі робітника, яке проводила комісія теруправління Держгірпромнагляду, було отримано висновок органів судово-медичної експертизи, де зазначено, що в крові загиблого водія рівень алкоголю складав 5,9‰.

Без ознак життя у кабіні службового автомобіля у місці тимчасової зупинки для відпочинку був знайдений водій іншого автотранспортного підприємства, який був відправлений із вантажем у закордонне виробниче відрядження. Під час розслідування випадку комісія також отримала висновок судмедекспертизи, де зазначено, що рівень алкоголю у крові водія перевищував 6‰.

Держгірпромнагляд звертає увагу, що обидва згадані випадки, незважаючи на факти виробничих відряджень, були визнані не пов`язаними із виробництвом відповідно до п.16.4. «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, аварій на виробництві та профзахворювань» (Обставинами, за яких нещасні випадки не визнаються такими, що пов'язані з виробництвом, є: п.4. алкогольне, токсичне чи наркотичне сп'яніння, не зумовлене виробничим процесом, що стало основною причиною нещасного випадку за відсутності технічних та організаційних причин  його  настання, що підтверджено відповідним медичним висновком).

Фахівці теруправління звертаються до керівників та відповідальних посадових осіб підприємств з вимогами посилити контроль виконання працівниками вимог охорони праці, провести відповідну профілактичну роботу в колективах, додаткові інструктажі з охорони праці, безпеки руху тощо.

Довідка:

Ступені алкогольного сп`яніння (у проміле):

•    менше 0,3 ‰ – відсутність впливу алкоголю;
•    від 0,3 до 0,5 ‰ – незначний вплив алкоголю;
•    від 0.5 до 1,5 ‰ – легке сп`яніння;
•    від 1,5 до 2,5 ‰ – сп`яніння середньої тяжкості;
•    від 2,5 до 3,0 ‰ - сильне сп`яніння;
•    від 3,0 до 5,0 ‰ – тяжке отруєння алкоголем, може наступити смерть;
•    від 5,0 до 6,0 ‰ - смертельне отруєння.
 

Державна інспекція нагляду на транспорті за у зв`язку
теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


13.02.2015 |

Повернутись назад