Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Рівень виробничого травматизму на металургійних та машинобудівних підприємствах Дніпропетровської області у 2014 році скоротився порівняно із 2013 роком майже на 16%, проте залишається одним із найвищих серед інших галузей виробництва в регіоні.

 

 


10 лютого 2015 року в теруправлінні Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області відбулось спільне засідання Громадських рад фахівців служб охорони праці підприємств металургійної та машинобудівної галузей області. Під час наради розглянуто стан виробничого травматизму в Україні, зокрема, на підприємствах металургійної та машинобудівної галузей регіону , а також зосереджено увагу на заходах з його запобігання.

Відзначалось, що впродовж 2014 року на металургійних та машинобудівних підприємствах регіону виробничі травми отримали 94 працівники (проти 109 постраждалих у 2013 році), в тому числі 27 робітників отримали тяжкі травми (проти 35 у 2013 році) та 6 робітників загинули (у 2013 році сталося 8 смертельних випадків).

Основними травмуючими факторами для працівників цих галузей у 2014 році були падіння потерпілих з висоти або під час пересування (22 травмованих), обвали предметів та матеріалів (11 травмованих), дія рухомих деталей (26 травмованих), дія підвищених температур (12 випадків), дія шкідливих або токсичних речовин (6 випадків) та інші.

Серед обладнання та механізмів, експлуатація яких призвела до нещасних випадків, переважають устаткування для чорної та кольорової металургії (17 травмованих), металорізальні верстати (4 травмованих), рухомий склад залізниць (3 травмованих), устаткування підіймально-транспортне, в тому числі крани (8 випадків), конвеєри (1 випадок) тощо.

Зокрема, торік на підприємствах металургійної та машинобудівної галузі області почастішали випадки викиду розплавленого металу з ливарного та сталеплавильного обладнання: постраждали 5 працівників, серед яких 2 загинули.

Серед причин нещасних випадків - організаційні (понад 76%): порушення трудової і виробничої дисципліни, в тому числі невиконання посадових обов`язків, вимог інструкцій з охорони праці, порушення технологічного процесу. Незадовільний технічний стан обладнання, конструктивні недоліки засобів виробництва або недосконалість технологічного процесу визначено причинами 6% нещасних випадків. Решта випадків – через психофізіологічні причини, в тому числі особисту необережність постраждалих або протиправні дії інших осіб.

Небезпечною тенденцією на підприємствах фахівці Держгірпромнагляду сьогодні вбачають скорочення роботодавцями штатної чисельності служб охорони праці підприємств, а також непроведення у належні терміни діагностики технічного стану обладнання, що в подальшому може спричинити технологічні несправності та аварії.

«Металургія та машинобудування завжди були одними з галузей-лідерів в регіоні за кількістю обладнання та робіт підвищеної небезпеки,– зауважив під час наради начальник територіального управління Держгірпромнагляду Віктор Іванко. – Увага до питань безпеки виробництва на таких об`єктах має бути одним із першочергових завдань для керівників підприємств, а відомчий контроль – служби охорони праці підприємств – мають працювати якомога ретельніше, аби попередити можливі трагічні наслідки на виробничих об`єктах, особливо у період обмеження державного нагляду.»

З метою запобігання нещасним випадкам фахівці Держгірпромнагляду рекомендували службам охорони праці підприємств галузі приділити посилену увагу дотриманню вимог безпеки при експлуатації верстатного обладнання, виконанні металообробних та газонебезпечних робіт у металургійному та коксохімічному виробництвах тощо.

Враховуючи основні чинники виробничого травматизму, учасники Громадських рад визначили напрямки роботи у 1 півріччі поточного року для фахівців служб охорони праці металургійних та машинобудівних підприємств області. Також ухвалено рішення скласти звернення до власників підприємств та роботодавців щодо створення безпечних умов праці на робочих місцях, попередження ймовірних ризиків, які загрожують життю або здоров’ю працюючих, а також стосовно недопустимості ліквідації або невиправданого скорочення чисельності служб охорони праці підприємств.

Довідка:

За галузями виробництва найбільшої кількості травмованих у 2014 році в Дніпропетровській області налічують:

•    соціально-культурна сфера: травмовані 103 працівники, в тому числі 11 загинули;
•    металургійна промисловість: травмовані 56, в тому числі 2 смертельно;
•    машинобудування: травмовані 38, в тому числі 4 смертельно;
•    сільське господарство: травмовані 29, в тому числі 8 загинули;
•    залізничний транспорт: травмовані 15, у тому числі 2 смертельно;
•    харчова промисловість: травмовані 14, в тому числі 1 загинув;
•    автодорожній транспорт: травмовані 13, у тому числі 2 загинули
•    енергетика: травмовані 11, в тому числі 1 загинув;
•    будівництво та промисловість будматеріалів: травмовані 8, в тому числі 2 смертельно;
•    об`єкти котлонагляду (травмовані 4, в тому числі 3 смертельно),
•    хімічна та нафтохімічна промисловість (травмовані 10, в тому числі 1 загинув).

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


11.02.2015 |

Повернутись назад