Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області проводиться технічне розслідування нещасного випадку, який стався 31 січня 2015 року в приватному будинку по вул.Дослідній у Дніпропетровську. Внаслідок отруєння чадним газом загинули двоє мешканців будинку – жінка 1963 року народження та молодий чоловік 1992 року народження.

 


За попередньою інформацією, однією з причин нещасного випадку стало накопичення чадного газу (СО – продукту неповного згоряння природного газу) в житловому приміщенні внаслідок утворення зворотної тяги в димовому каналі.

Наразі відомо, що в приміщенні кухні відповідно до проекту встановлена газова плита та опалювальний котел. Окрім того, за оперативною інформацією, в приміщенні виявлено факт самостійної заміни опалювального котла, а також несертифікований димовідвідний патрубок та несправний димовий канал, який має нещільності внаслідок руйнування цегляної кладки.

За фактом смерті створено комісію, яка з’ясовує причини нещасного випадку, а також усіх причетних осіб, дії або бездіяльність яких призвели до трагедії.

Як повідомлялось раніше, теруправління Держгірпромнагляду проводить технічне розслідування обставин та причин смерті двох мешканців житлового будинку по вул.Погребняка у Дніпропетровську 24 січня 2015 року. Однією із версій також розглядається отруєння абонентів чадним газом, найімовірніше, при використанні побутового газового проточного водонагрівача закордонного виробництва марки «DION JSD05-WF»-9кВт (Китай).

За попередніми даними, при огляді місця події комісією виявлено, що  власником квартири, в порушення норм чинного законодавства, здійснено самостійний монтаж проточного газового водонагрівача з відводом продуктів згоряння газу в приміщення кухні. Розслідування триває. Направлено запит до органів судово-медичної експертизи для з`ясування причин смерті.

Довідка:

Чадний газ – надзвичайно небезпечний, адже ним легко отруїтися. Його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Потрапляючи дихальними шляхами до крові, чадний газ сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень: людина гине, як від задухи.

Основними причинами накопичення у приміщеннях чадного газу (СО – продукту неповного згоряння природного газу) можуть бути:
1. Несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння котлів типу «турбо»).

2. Недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря), в тому числі відсутність постійно відчиненої кватирки у вікні і щілини або решітки площею 0,02м2 у нижній частині дверей кухні.

3. Недостатність тяги (розрідження) в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору).

4. Робота вентиляторів відпливних зонтів над газовими плитами.

Всі без виключення газові прилади повинні встановлюватися на підставі проектної документації спеціалізованими підприємствами, які мають відповідні ліцензії на право виконання таких робіт з оформленням виконавчо-технічної документації.

При отруєнні чадним газом лікарі рекомендують:
- винести потерпілого на свіже повітря;
- якщо потерпілий у свідомості — дати багато пити (чай, вода);
- при відсутності ознак дихання зробити штучне дихання та непрямий масаж серця;
- викликати швидку медичну допомогу.

Щоб уникнути отруєння, необхідно:
-    перевіряти наявність тяги в димоході; не закривати його заслінкою на ніч;
-    не використовувати газові плити для обігріву приміщень;
-    частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади.

Нагадуємо, що при виявленні витоку газу необхідно негайно вимкнути газові прилади, провітрити приміщення і викликати аварійну службу газового господарства за телефонним номером  «104».

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області
 


02.02.2015 |

Повернутись назад