Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 4 листопада 2014 року із електрогазозварником приватного хімічного підприємства в м.Дніпропетровську. Працівник отримав тяжкі опіки верхніх і нижніх кінцівок, шиї та обличчя, внаслідок чого через два тижні помер у лікарні.

 


Випадок травмування стався під час виконання працівником газозварювальних робіт на трубопроводі технічної води в колодязі пожежного гідранту на території підприємства.

Як засвідчили в ході розслідування висновки санітарної лабораторії, на дні водопровідного колодязя, де проводились газозварювальні роботи, знаходилась металева діжка із речовиною, що виявилась карбідом кальцію. Через тривалу корозію днища та стінок бочки та потрапляння до неї води внаслідок витоку з трубопроводу під час ремонту, в колодязі розпочалася хімічна реакція карбіду кальцію та води із виділенням ацетилену.

Від внесеного джерела відкритого полум`я – включеного газового різака при початку газозварювальних робіт – сталося спалахування утвореної газоповітряної суміші. Намагаючись загасити полум`я, електрогазозварник штовхнув бочку ногою, що призвело лише до посилення хімічної реакції та збільшення полум`я. Слюсарі-ремонтники, які перебували на поверхні, за допомогою вогнегасника загасили на постраждалому палаючий одяг і допомогли вибратися з колодязя.

За висновком комісії, основними причинами нещасного випадку стали організаційні: невиконання обов`язків двома посадовими особами цеху тепловодопостачання, які не забезпечили безпечне проведення усіх видів робіт підлеглим персоналом; не перевірили виконання підготовчих заходів, готовність об`єкта до проведення робіт, наявність та використання працівниками засобів індивідуального захисту (спецодягу та рятувального поясу); не здійснили контроль за станом повітряного середовища та впродовж зміни не контролювали дотримання робітниками вимог інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки.

За результатами розслідування нещасний випадок визнано пов`язаним із виробництвом, складено акт за формою Н-1. Підприємству запропоновано заходи щодо запобігання аналогічним нещасним випадкам.

Матеріали розслідування направлені до прокуратури для подальшого реагування в межах чинного законодавства.

Довідка:

Ацетилен за нормальних умов — безбарвний газ, легший за повітря. Вибухонебезпечний. Чистий 100% ацетилен не має запаху, однак технічний ацетилен містить домішки, які надають йому різкого запаху.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


22.01.2015 |

Повернутись назад