Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Найпоширенішими видами подій, під час яких впродовж 2014 року на підприємствах Дніпропетровщини травмувалися або загинули працівники, були падіння постраждалих, дія рухомих деталей обладнання, електроураження та дорожно-транспортні пригоди. Найризикованішими професіями стали водії, охоронці  та інженерно-технічні працівники підприємств.

 


Впродовж 2014 року на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровської області, травмувались 322 працівники, в тому числі смертельні травми отримали 37 робітників.  Порівняно із 2013 роком загальний рівень виробничого травматизму зменшився майже на 2,5%, рівень смертельного – збільшився на 27%. (Для порівняння: в 2013 році на виробничих об`єктах регіону сталося 330 нещасних випадків, в тому числі 27 – зі смертельними наслідками.)

За галузями виробництва найбільшої кількості травмованих у 2014 році в регіоні налічують:

 • соціально-культурна сфера: травмовані 103 працівники, в тому числі 11 загинули;
 • металургійна промисловість: травмовані 56, в тому числі 2 смертельно;
 • машинобудування: травмовані 38, в тому числі 4 смертельно;
 • сільське господарство: травмовані 29, в тому числі 8 загинули;
 • залізничний транспорт: травмовані 15, у тому числі 2 смертельно;
 • харчова промисловість: травмовані 14, в тому числі 1 загинув;
 • автодорожній транспорт: травмовані 13, у тому числі 2 загинули
 • енергетика: травмовані 11, в тому числі 1 загинув;
 • будівництво та промисловість будматеріалів: травмовані 8, в тому числі 2 смертельно;
 • об`єкти котлонагляду: травмовані 4, в тому числі 3 смертельно;
 • хімічна та нафтохімічна промисловість (травмовані 10, в тому числі 1 загинув).

Найпоширенішими видами подій, що призвели до травмувань або загибелі працівників у 2014 році, були падіння потерпілих, в тому числі з висоти або під час пересування (113 постраждалих, в тому числі 1 смертельно), дія рухомих деталей обладнання, машин та механізмів (45 травмованих, в т.ч. 3 смертельно), падіння або обвали предметів та матеріалів (33 травмованих, в т.ч.  6 смертельно), ураження електричним струмом (4 травмованих, серед яких 3 загинули), дія підвищених температур (14 постраждалих, з яких 6 загинули), навмисне вбивство або травма сторонньою особою на робочому місці (27 постраждалих, в тому числі 4 смертельно).

Значною, як і у попередні роки, залишається кількість травмувань в результаті дорожно-транспортних пригод: під час виконання трудових обов`язків зазнав ушкоджень 51 працівник, в тому числі загинули 10.

Окрім того, внаслідок ведення бойових дій в зоні АТО були травмовані 7 працівників підприємств Дніпропетровщини при виконанні ними трудових обов`язків, серед яких троє загинули.

Найбільше смертельних травм за 2014 рік на Дніпропетровщині налічується із представниками таких професій: водії (загинули 5 осіб), охоронці (4), провідні інженери (3), начальники дільниці (2), фахівці групи матеріального забезпечення (2), механіки (2), оглядачі-ремонтники (2), електромонтери (2), монтажники-слюсарі (2).
Окрім того, по одному нещасному випадку сталося з директором, головним агрономом, інженером-енергетиком, головним спеціалістом, інженером з автоматики, ветеринарним санітаром, бетонярем, монтажником санітарно-технічних систем, слюсарем-ремонтником, електрогазозварником, учнем плавильника металу, вакуумівником, копровиком, машиністом крану.

Аналіз смертельного виробничого травматизму в 2014 році за віком потерпілих засвідчив, що найбільше загинуло  робітників у віці від 45 до 65 років – 17 осіб, а також у віці від 25 до 45 років - 15 осіб. Окрім того, від нещасних випадків на виробництві загинули троє молодих робітників у віці до 25 років, а також двоє працівників у віці від 65 років.

Аналіз причин травматизму свідчить: найбільша частка травм на виробництві припадає на організаційні причини (у 2014 році – майже 53%). Серед них переважають порушення вимог безпеки під час експлуатації устаткування, невиконання посадових обов`язків, невикористання або відсутність засобів індивідуального захисту, порушення правил дорожнього руху.

Технічні причини (у тому числі незадовільний технічних стан виробничих об`єктів, засобів виробництва, недосконалість технічного процесу) визначено передумовою 5,5% нещасних випадків.

Психофізіологічні причини –  особиста необережність постраждалих, а також травмування на робочих місцях внаслідок протиправних дій сторонніх осіб або під час проведення бойових дій в зоні АТО – спричинили понад 41% від загалу випадків травмувань.

Фахівці теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність дотримання вимог охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі трудової діяльності.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області

 


16.01.2015 |

Повернутись назад