Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На металургійних підприємствах Дніпропетровської області з початку листопада 2014 року травмувались троє робітників, в тому числі один від отриманих травм загинув. За попередньою інформацією, всі випадки стались внаслідок несправностей основного металургійного обладнання, якому не проводились технічні огляди згідно з Порядком проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 р. № 687.


В зв`язку зі зростанням кількості нещасних випадків та порушеннями на підприємствах вимог чинних законодавчих актів з охорони праці територіальне управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області направило вимоги керівникам підприємств металургійної галузі регіону стосовно проведення ряду заходів, спрямованих на попередження випадків виробничого травматизму при експлуатації машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Серед основних вимог – скласти графіки та провести з використанням методів неруйнівного контролю обстеження технічного стану та відповідності вимогам нормативно-правових актів з охорони праці основного металургійного обладнання, визначивши залишковий ресурс і можливі терміни експлуатації. Про виконання вимог інформувати державну інспекцію нагляду у металургії та машинобудуванні територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області у встановлений термін.

Інформація про результати розслідувань нещасних випадків буде направлена до органів прокуратури для подальшого реагування в межах чинного законодавства та розгляду питання про притягнення до відповідальності посадових осіб підприємств, чиї дії або бездіяльність призвели до випадків травмувань.

Держгірпромнагляд продовжує нагадувати, що профілактичну роботу щодо попередження нещасних випадків і професійних захворювань організовує керівник підприємства відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці. Відповідальними за організацію профілактичної роботи з охорони праці серед працівників є заступник керівника підприємства або особа, на яку покладено обов’язки з вищезазначеного питання. Дотримання встановлених вимог промислової безпеки та охорони праці забезпечують збереження життя і здоров'я в процесі трудової діяльності.

Довідка:
04 листопада в доменному цеху ПАТ «Дніпровський меткомбінат» під час виконання операції із забезпечення технологічного процесу на доменній печі №9 стався витік доменного газу через тріщину кожуху доменної печі, внаслідок чого отруєння газом отримав один працівник. 07 листопада на тому ж підприємстві під час усунення несправності на технологічному обладнанні машини безперервного лиття заготівель в конвертерному цеху слюсар-ремонтник отримав тяжкі опіки тіла внаслідок спалахування спецодягу.
11 листопада в киснево-конвертерному цеху ПАТ «Євраз - ДМЗ ім.Петровського» під час обстеження несправності на балці ходу сталерозливального стенду смертельну травму отримав слюсар-ремонтник, який був затиснутий між посадковою площадкою електромостового крану і посадковою галереєю, перебуваючи поза зоною видимості кранівника електромостового крану.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


14.11.2014 |

Повернутись назад