Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Про це йшлося на прес-конференції Держгірпромнагляду на тему: «Стан охорони праці в Україні», яка відбулася 26 квітня 2013 року у рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці.


У прес-конференції участь взяли Перший заступник голови Держгірпромнагляду Віктор Шайтан та Перший заступник Голови СПО роботодавців Олексій Мірошниченко.

Основними питаннями, які висвітлювалися під час прес-конференції були: зниження рівня та профілактика виробничого травматизму; кримінальна відповідальність роботодавців; зменшення кількості позапланових перевірок на підприємствах тощо.

У першому кварталі 2013 року кількість піднаглядних суб’єктів господарювання склала 923 654, а їх виробничих об’єктів – 4 165 828. За три місяці 2013 року територіальними управліннями Держгірпромнагляду перевірено менше 0,4% суб’єктів господарювання та близько 1% їх виробничих об’єктів.

Від загальної кількості перевірених у першому кварталі поточного року суб’єктів господарювання (з урахуванням перевірок виробничих об’єктів), частка перевірених суб’єктів господарювання високого ступеню ризику склала 67%, середнього – 29%, а незначного, до якого відноситься більшість суб’єктів господарювання – тільки 4%.

Від загальної кількості перевірених у першому кварталі поточного року виробничих об’єктів, частка перевірених виробничих об’єктів суб’єктів господарювання високого ступеню ризику склала 80%, середнього – 18%, незначного – 2%.

Аналіз стану промислової безпеки в Україні свідчить, що за три місяці 2013 року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 19%, або на 470 нещасних випадків (на підприємствах України у 2013 році травмо¬вано 2056 осіб, у 2012 році – 2526 осіб), а кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 23%, або на 33 нещасні випадки (на підприємствах України у 2013 році смертельно травмо¬вано 111 осіб, у 2012 році – 144 особи).

У рамках комплексного управління охороною праці Держгірпромнаглядом України разом із міністерствами, центральними органами виконавчої влади, соціальними партнерами, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України опрацьовано Загальнодержавну соціальну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014 – 2018 роки.

Під час прес-конференції було підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України і Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


27.04.2013 |

Повернутись назад