Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Занепокоєні високим рівнем виробничого травматизму та неналежним ставленням власників та роботодавців до створення безпечних умов праці на робочих місцях, ігноруванням вимог законодавства та колективних договорів, представники служб охорони праці підприємств міста та профспілкові активісти підприємств Дніпродзержинська склали офіційне звернення до роботодавців, власників підприємств, керівників профспілкових комітетів установ та організацій міста усіх форм власності, а також до органів влади.


Про заходи із запобігання виробничого травматизму в сучасних умовах йшлося під час наради, проведеної 21 жовтня 2014 року за ініціативи Всеукраїнського науково-технічного журналу «Технополіс» спільно з Дніпродзержинською міськрадою та за сприяння теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області.

Під час наради її учасники обговорили напрямки та можливості забезпечення більш ефективної системи попередження виникнення та зниження ризиків ймовірних небезпек на робочому місці, які загрожують життю або здоров’ю працюючих. Серед основних вимог, висунутих у зверненні, – дотримання вимог законодавства та колективних договорів, в тому числі щодо фінансування на підприємствах заходів з охорони праці, забезпечення працівників спецодягом, проведення атестації робочих місць, активнішого впровадження 3-ступеневого адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці тощо. 

Участь у нараді взяли близько трьохсот спеціалістів служб охорони праці та профспілкового активу підприємств, установ і організацій Дніпродзержинська. До обговорення питань травматизму на виробництві долучились також представники Дніпропетровської облдержадміністрації, теруправління Держгірпромнагляду, обласного об`єднання профспілок, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в області.

Як засвідчив аналіз нещасних випадків за 9 місяців 2014 року, рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах міста Дніпродзержинська залишається високим, незважаючи на заходи, які вживаються роботодавцями для створення безпечних та нешкідливих умов праці. 

Переважна більшість виробничих травм відбувається через порушення трудової і технологічної дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій. А через відсутність достатнього фінансування охорони праці та несвоєчасність оновлення основних фондів значна частина працівників вимушена працювати на застарілому обладнанні, порушуючи вимоги безпеки та нерідко завдаючи суттєвої шкоди своєму здоров`ю. 

Крім того, з прийняттям змін до статті 31 Закону України «Про Державний бюджет України», що тимчасово обмежує здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2014 року, органи нагляду і контролю не мають змоги в повному обсязі здійснювати відповідні заходи, метою яких є захист життя та здоров’я людини під час праці, дотримання конституційних прав працівників на охорону та безпечні умови праці.

В таких умовах суттєво зростає роль відомчого контролю за охороною праці, впливу громадськості на вирішення проблем безпеки виробництва та запобігання виробничому травматизму.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області
 


22.10.2014 |

Повернутись назад