Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Всього впродовж січня–вересня поточного року на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровської області, травмувались 238 працівників (у 2013 році за такий же період  – 244 особи). Смертельні травми отримали 20 робітників (торік за аналогічний період – 23).

 


Зокрема, зменшилась кількість випадків виробничого травматизму на підприємствах металургійної промисловості (40 проти 55), машинобудування (28 проти 32), харчової промисловості (9 проти 17), соціально-культурної сфери (73 проти 82). Проте збільшилась кількість травмованих на об`єктах будівництва та виробництва будматеріалів (9 проти 6), енергетики (8 проти 5), залізничного транспорту (12 проти 11) та автодорожнього транспорту (12 проти 4), сільського господарства ( 23 проти 10).

Найпоширенішими видами подій, що призвели до травмувань працівників, стали падіння потерпілих, в тому числі з висоти або під час пересування, дія рухомих деталей обладнання, машин та механізмів, падіння або обвали предметів та матеріалів, ураження електричним струмом, дія підвищених температур, а також дорожно-транспортні пригоди під час виконання постраждалими трудових обов`язків.

Серед причин нещасних випадків, як засвідчив аналіз матеріалів розслідувань, за цей період переважають організаційні причини, що призвели до травмувань 121 особи (50,8% від загальної кількості випадків), в тому числі невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов`язків. З технічних причин травмувались 14 осіб (або 5,8%).

Втім, особливе занепокоєння фахівців територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області викликає зростання кількості нещасних випадків з так званих психофізіологічних причин, через які травми на виробництві отримали 103 особи (або 43,2% від загальної кількості постраждалих з початку року). В тому числі майже третина нещасних випадків за результатами розслідувань, проведених службами охорони праці підприємств, пов`язано із особистою необережністю потерпілого – 69 випадків (або 28,9% від загальної кількості з початку року).

«Те, що керівники підприємств та структурних підрозділів вбачають у причинах травмувань лише особисту необережність постраждалих, і жодної іншої, на жаль, свідчить про самоусунення окремих посадовців підприємств від створення безпечних умов праці, неефективність профілактики травматизму з боку служб охорони праці, керівників та головних фахівців підприємств, - зауважує начальник теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко. - Як бачимо, обравши «зручну» для підприємства позицію: «ніхто окрім постраждалого не винен, нічого не порушив, ні за що не відповідає, не потрібно вживати жодних заходів», такі горе-виробничники продовжують наражати на небезпеку інших працівників підприємств. Зі свого боку, Держгірпромнагляд в умовах чинної заборони на здійснення перевірок суб'єктів господарювання, направляє основні зусилля на здійснення превентивних заходів для запобігання нещасним випадкам на виробництві.»

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


06.10.2014 |

Повернутись назад