Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Незважаючи на те, що на підприємствах металургійної галузі Дніпропетровщини спостерігається зниження виробничого травматизму, фахівці Держгірпромнагляду занепокоєні тим, що на деяких підприємствах подекуди й дотепер залишаються невирішеними такі суттєві проблеми, як бездіяльність відомчого нагляду, недостатня ефективність системи управління охороною праці, відсутність принципової позиції з боку фахівців служб охорони праці, зусилля яких здебільше розбиваються об стіну байдужості роботодавців до умов праці своїх працівників.


Як засвідчив аналіз стану виробничого травматизму, який було надано під час засідання Громадської Ради фахівців служб охорони праці металургійних підприємств Дніпропетровщини, яке відбулося сьогодні у теруправлінні Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, упродовж 9 місяців 2014 року на піднаглядових підприємствах галузі стався 41 випадок загального виробничого травматизму, проти 52 за аналогічний період минулого року, 8 нещасних випадків з тяжким наслідком проти – 13. У поточному році уникнуто травматизму зі смертельним наслідком (проти 4 випадки за минулорічний період).

Проте у теруправлінні занепокоєні, що понад 85% нещасних випадків відбулося з організаційних причин. Велика чисельність травм мала місце при невиконанні працівниками вимог інструкцій з охорони праці, що в свою чергу відбувалося через низьку якість проведення інструктажів працівникам перед виконанням робіт підвищеної небезпеки та відсутності контролю за дотриманням працівниками вимог безпеки.

Також було наголошено, що обмежуючись в актах спецрослідування суто організаційними причинами настання нещасного випадку, коли наявні технічні, фахівці служб охорони праці роблять ведмежу послугу своєму роботодавцю. Адже він і надалі мотивуватиме особисту бездіяльність, як керівника, відсутністю грошей на профілактику травматизму і профзахворювань, на засоби колективного та індивідуального захисту, регулярні медичні огляди та оздоровлення тощо.

З огляду на зазначене Громадською Радою фахівців служб охорони праці підприємств металургійної галузі було складене офіційне звернення до керівників металургійних підприємств Дніпропетровщини, запропонувавши останнім:

  1. Провести аналіз обставин і причин виробничого травматизму за останні 5 років.
  2. Провести перевірки виконання заходів, запропонованих комісіями з розслідування нещасних випадків.
  3. Організувати перевірки проведення повторних інструктажів з охорони праці керівним складом та працівниками служб охорони праці, проаналізувати виявлені недоліки та вжити заходів щодо їх усунення.
  4. При проведенні інструктажів з охорони праці посадовим особам приділяти особливу увагу інструктованих на фактах травмування, при яких сталися нещасні випадки.
  5. В умовах скорочення виробництва забезпечити безпечне відключення обладнання виведеного з експлуатації та вжити заходів з контролю за станом законсервованого устаткування.

Довідка:

Громадські ради (фахівців служб охорони праці металургійної галузі; фахівців служб охорони праці машинобудівної галузі та суб’єктів господарювання, які здійснюють навчання з питань охорони праці) при теруправлінні Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області були створені наприкінці 2010 року, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Основною метою рад є співпраця служб охорони праці підприємств галузей, колегіальне вирішення поточних питань діяльності, пошук нових форм громадського контролю за безпекою виробництва тощо.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


30.09.2014 |

Повернутись назад