Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Рішення про здійснення цих та інших заходів з попередження виробничого травматизму ухвалила Громадська Рада фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівної галузі регіону, чергове засідання якої відбулося 1 жовтня 2014 року в теруправлінні Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області.

 


Під час наради було проаналізовано стан виробничого травматизму в Україні та регіоні, а також  зосереджено увагу на заходах щодо його запобігання.

Зокрема, відзначалось, що на машинобудівних підприємствах Дніпропетровщини впродовж 9 місяців поточного року виробничі травми отримали 27 працівників (проти 32 за такий же період 2013 року), в тому числі сталося 8 випадків з тяжким наслідком (проти 17 за 9 міс.2013) та 3 працівники загинули (за 3 квартали 2013 року смертельних випадків налічувалось 4).

Аналізуючи надані акти спеціальних розслідувань, серед основних причин нещасних випадків фахівці теруправління відзначають порушення трудової та виробничої дисципліни, у тому числі невиконання інструкцій з охорони праці працюючими. Окрім того, спостерігається послаблення контролю з боку керівників структурних підрозділів підприємств за дотриманням вимог безпеки на підприємствах. Також серед причин травмувань фахівці називають й незадовільний технічний стан окремих засобів виробництва.

З огляду на існуючі чинники нещасних випадків на підприємствах галузі,  учасники Громадської ради ухвалили рішення до кінця поточного року службам охорони праці машинобудівних підприємств здійснити перевірки дотримання вимог безпеки під час виконання металообробних робіт, а також умов безпечної експлуатації та утримання в безпечному технічному стані верстатного обладнання. Посилену увагу фахівцям підприємств рекомендовано звернути також на вимоги безпеки при заготівлі і переробці брухту та відходів чорних і кольорових металів.

Інформація про результати проведеної на підприємствах роботи та рівень виробничого травматизму надаватиметься до теруправління Держгірпромнагляду та голові Громадської ради для узагальнення та визначення подальших напрямків громадського контролю за безпекою виробництва. Низку превентивних заходів планується здійснити фахівцями теруправління. 

Довідка:

Громадські ради (фахівців служб охорони праці металургійної галузі; фахівців служб охорони праці машинобудівної галузі та суб’єктів господарювання, які здійснюють навчання з питань охорони праці) при теруправлінні Держгірпромнагляду в Дніпропетровській області були створені наприкінці 2010 року, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Основною метою рад є співпраця служб охорони праці підприємств галузей, колегіальне вирішення поточних питань діяльності, пошук нових форм громадського контролю за безпекою виробництва тощо.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду

у Дніпропетровській області

 


01.10.2014 |

Повернутись назад