Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На Дніпропетровщині активно триває інспекційна кампанія, під час якої інспектори праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проводять заходи державного контролю у тих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

 


Зокрема, посадовими особами відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області у лютому проведено позаплановий захід державного контролю у формі інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин у фізичної особи-підприємця м. Нікополь, який здійснює господарську діяльність у сфері торгівлі.

За результатами інспекційного відвідування встановлено, що фізична особа-підприємець допустив 5 фізичних осіб, а саме продавців, до виконання робіт без укладення трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, чим порушено вимоги ч.1 ст.21, ч.1 ч.3 ст.24 КЗпП України та постанови КМУ № 413 від 17 червня 2015 року.

До фізичної особи-підприємця будуть вжиті заходи щодо притягнення до відповідальності за абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України.

Нагадуємо, що фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.


23.02.2021 |

Повернутись назад