Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Днями  фахівці відділу гірничотехнічного нагляду у вугільній промисловості у м. Павлоград провели позапланову перевірку щодо відповідності вимогам нормативно-правових актів з охорони праці змонтованого на дільниці №1 лави №1072 на шахті ім. Героїв Космосу ВСП «ШАХТОУПРАВЛІННЯ ім. Героїв Космосу» гірничошахтного обладнання. Також, вони взяли участь в роботі комісії з прийняття в експлуатацію 1072 лави та прилеглих до неї виробок.

 


Цей позаплановий захід державного нагляду здійснювався за письмовим бажанням суб’єкта господарювання.

Під час перевірки робота фахівців Головного управління була спрямована, передусім, на виявлення порушень, що могли створити явну загрозу життю та здоров’ю працівників. А це порушення провітрювання, пилегазового режиму та порушення електровибухобезпеки обладнання.

Слід наголосити, що під час  перевірки таких порушень не виявлено. Виїмкова дільниця лави №1072 забезпечена розрахунковою кількістю повітря – контрольними вимірами встановлено, що в лаву фактично поступає 881 м3/хв повітря при розрахунковій кількості 825 м3/хв. Стаціонарна апаратура аерогазового контролю працездатна і експлуатується згідно нормативних вимог. Концентрації газу метану та вуглекислого газу не перевищують допустимих норм. Засоби знепилення повітря працездатні та знаходяться в задовільному стані.

За результатами проведеної перевірки було виявлено 4 порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Керівництву шахти вручені відповідний акт та обов’язковий до виконання припис. При врученні припису директору шахти було запропоновано усунути виявлені порушення.

Для довідки – лава №1072 обладнана механізованим комплексом 1КД-90 (165 секцій), очисним комбайном КА-200 (з двома електродвигунами) з системою подачі ВСПК, скребковим конвеєром СП-251.13 (250м). Транспортування вугілля від лави до вугільного перекиду здійснюється за допомогою скребкових конвеєрів типу СП 251.15 (L=110м). Довжина лави на момент перевірки становить 250, довжина виймального стовпа 1145 м. Виймальна потужність (висота) вугільного пласта становить 1,05 м. Загальні запаси виймального стовпа лави №1072 становлять 334,137 тисяч тон вугілля. Гірничі роботи ведуться на глибині 370 м.».


19.01.2021 |

Повернутись назад